Skocz do zawartości

Bojownik i modrooki


chissa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co sądzicie o pogodzeniu bojownika i modrooków słonecznych? Czy da im się dobrać parametry tak aby żadna strona nie była pokrzywdzona? Zaznaczę, że mam 5 bojowników a jeden spokojniejszy od drugiego także o agresję nie ma się co bać. Akwarium jeszcze nie mam, ale będzie za jakiś czas w granicach 120-160 litrów, parametry mogę dostosować dowolne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według internetów rosną 4-6 cm. Jeden z moich bojowników nawet narybku endlerów który z nim dorastał nie tykał. Krewetki świeżo urodzone chodzą mu przed "nosem" i też nic. Także o modrooki nie miałbym obaw. Każdy mój bojownik żyje z krewetkami i jakimiś małymi rybkami. Gdzieś jakiś czas temu przeczytałem, ze bojownik miałby za twardo przy modrookach i dlatego pytam. Kwestia obsady jest jeszcze w fazie ciągłego planowania, ale najbardziej chciałbym właśnie te ryby o które pytam. Dzięki za informację ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według internetów rosną 4-6 cm. Jeden z moich bojowników nawet narybku endlerów który z nim dorastał nie tykał. Krewetki świeżo urodzone chodzą mu przed "nosem" i też nic. Także o modrooki nie miałbym obaw. Każdy mój bojownik żyje z krewetkami i jakimiś małymi rybkami. Gdzieś jakiś czas temu przeczytałem, ze bojownik miałby za twardo przy modrookach i dlatego pytam. Kwestia obsady jest jeszcze w fazie ciągłego planowania, ale najbardziej chciałbym właśnie te ryby o które pytam. Dzięki za informację ;)

 

Masz szczęsie,  mój Klaus zeżarł 15 modrooków w 24h, o krewetkach nie wspomnę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Masz szczęsie,  mój Klaus zeżarł 15 modrooków w 24h, o krewetkach nie wspomnę....

Współczuję, jeszcze nigdy nie spotkałem się z tak agresywnym bojownikiem. U mnie sielanka trwa. Krewetki po nich skaczą. Borarasy, endlery czy lśniącooczki (każde w innym akwarium) zawsze są na pierwszym planie, nigdy nie przeganiane przez bojownika. Od kilku dni "romansuję" z pielęgniczkami borelli i w tym przypadku krewetki są tak samo całe i zdrowe. Co do modrooków to ciągle myślę. Akwarium prawdopodobnie będę mieć początkiem kwietnia. Trochę sobie dojrzeje samo, trochę mu pomogę. Mam mobilną gąbkę w kaskadzie to wrzucę ją do kubełka aby zaszczepić filtr. Co będzie dalej to się zobaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...