Skocz do zawartości

pytania o ślimaki


clukas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

akwarium 120l (35x80x50-głębokość)
System filtracyjny filtr Bioflow 3.0 z pompą Eccoflow 500 o wydajności 500 l/h
podłoże żwirek zaokrąglony 1-3 mm i 3-6 mm jest też też sporo 3-4 cm otoczaków dla ozdoby
roślin sporo Anubisy, Moczarki, Mech Jawajski, Gałęzatki 3szt, Ludwiga Repens, Rotala Okrągłolistna
Korzeń z drzewa namorzynowego, kokos, i sztuczna kryjówka (tworzywo sztuczne)
oświetlenie 2 x 28W

obsada
Tetra czarna 4szt (dorosłe)
Danio pręgowany 8szt
Kirysek spiżowy 4 szt
Neon Innesa 12 szt

Chciałbym trzymać w ryzach populację ślimaków które przytargałem razem z roślinkami do swojego akwarium. Wypatrzyłem 2 rodzaje

dsc01139_jpg_300x300_q85.jpg

dsc01138_jpg_300x300_q85.jpg

te pierwsze to rozdętki te drugie nie mam pojęcia chciałbym je trzmać w ryzach za pomocą Helenek i moje pytanie kiedy i ile Helenek jak na moje akwarium 112l mam kupić Rozdętek jest 7 szt jak sie dobrze doliczyłem  
tych drugich 15-20
Nie chciał bym ich wytępić co do sztuki tylko kontrolować ich populację. Macie na to jakieś rady bądź pomysły? Czy te ślimaki poprzestaną na glonach czy zabiorą się za zjadanie roślinek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...