Skocz do zawartości

Obsada 190l


golo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałem zasięgnąć waszej opinii, ponieważ wybieram obsadę do akwa o wymiarach 125x40x35 cm ( dł x szer x h): 25szt neon inessa

2 pary pielęgniczek ramireza

5-6 krewetek filtrujących

Nie wiem czy taki skład się sprawdzi w praktyce, więc za każdą podpowiedź czy radę będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź. A co byś polecał zamiast ramirezek, bo zależy mi na neonkach inessa bo ławica wygląda super. Tylko własnie jakaś rybka tzw, straszak  ponoć potrzebny żeby neonki pływały w ławicy. Niektórzy twierdzą, że skalary powinienem wpuścić, ale te rybki mocno  mi się nie podobają. Macie może jakieś inne typy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może Koledzy doradzicie mi jakieś inne składy do takiego akwa. Troszkę się uparłem na neonki bo są mocno kolorowe w ławicy ale nie jest to ostateczna decyzja. W akwa będzie podłoże jbl manado i z przodu chciałem jakiś trawnik  glossostigma, z boku jednego lub po obydwu jakiś ładny kamień a z tyłu zielono i wysoko będzie coś rosło. Tło czarne. W takim wnętrzu wydaje mi się że neonki prezentowały by się super. Jęśli Panowie macie jakieś inne pomysły lub wizję  na obsadę chętnie wysłucham, bo do końca nic jeszcze nie wybrałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

podłoże jbl manado
Odpadają zatem wszelkie ryby kopiące/ryjące/szukające pokarmu w podłożu - kiryskowate, pielęgnicowate, piskorzowate.

 

Przy takim ustawieniu aranżu i wymiarach akwarium pokusiłbym się o ustawienie harem wielkopłetwa dowolnego gatunku + stado kardynałków. Neony najlepiej prezentują się w przyciemnionym akwarium z subtelnym, nikłym światłem i sporą ilością drewna oraz cienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...