Skocz do zawartości

Coś dzieje się z neonami


adam skalar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1. 54l - standard
2. Dojrzewał ok. 3 tyg aż NO2 zeszło do 0

3. Filtr FZN2 włączony całą dobę.

 

4. Fauna: 10x neon inessa
5. Flora: 5 żabienic (jakie się nawinęły) i 2 hydrophilie. 
6. Inne sprzęty: grzałka ustawiona na 22-23*C.
7. Pokarm: Nie pomyślałem i wziąłem jakiś wieloskładnikowy, a teraz kupię spirulinę.
8. Parametry wody: no2:0, no3:5-10, ph,:6.8 kh:3, gh:3, 
9 Temp. 22-23*C
10. Jak wyglądają porządki w akwarium: podmiana wody została wykonana jedna i aby nie zaburzać biologii w akwa jedynie 5 l Ryby nie siedzą tam nawet od tygodnia.
11. Problem jaki mamy z podopiecznymi: Jedna z ryb ma zapadnięty brzuch, bieleją i odpadają jej końcówki płetw i nic nie je. Jest cały dzień w jednym miejscu - ok 5 cm pod taflą wody. Drugiej czasami po jedzeniu na przedniej części srebrnego podbrzusza robi się guz, który czasami znika, bądź się pojawia.
12. Zdjęcie chorej rybki - postaram się jak najszybciej (słaby sprzęt i umiejętności.)

13. Zdjęcie zbiornika: Powody wyżej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile czasu minęło od zakupu/wpuszczenia ryb? W jaki sposób była przeprowadzona aklimatyzacja? Parametry masz fajne pod neony, ale jeśli przywędrowały ze sklepu, to trzeba wyłazić z siebie, by zrobić im poprawną zmianę środowiska, bo nagły wzrost kwasowości wody może je załatwić. Bonusowo objawy brzmią jak "cholera, coś takiego raz przywlokłem ze sklepu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę jednak zbyt gwałtownie wpuszczane, przynajmniej na moje przewrażliwione zwyczaje. :P Ze sklepowej trzeba kropelkowo, najlepiej w kwarantannie. No ale mniejsza - obserwuj tą neonkę pod kątem oznak mikrosporidiozy. Ja raz źle dopatrzyłem w sklepie, po czym nie ogarnąłem w akwarium i całe stado poszło się... no.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...