Jump to content
Sign in to follow this  
SeptemberDevil

Nieudane tarło bojowników

Recommended Posts

Witam, od 6 dni próbuję rozmnożyć bojowniki, niestety ikry nadal brak. Wszystko wykonywałam zgodnie z instrukcjami. Samiczka mniej więcej wielkości samca, wpuściłam ją kilka godzin po samcu... Wszystko szło dobrze, samiec po 2 dniach wybudował duże gniazdo, na ciele samicy pojawiły się jasne pionowe paski, zaloty nie były zbyt agresywne. Do teraz samiczce nie powiększył się brzuch, a  samiec już trochę ją wymęczył, ma duże ubytki w płetwach. Nie wiem co robić... Zostawić samiczkę, czy wyłowić i spróbować później? 

Samiec jest już wyraźnie zirytowany czekaniem i częściej goni samiczkę. 

Akwarium 25l

Bez podłoża

Mech jawajski

Obniżony poziom wody do 15 cm

Grzałka 

Lekkie napowietrzanie

Rozdzielić tarlaki i pozwolić im się zregenerować, odpocząć i odstresować. Zbyt "wymęczone" ryby są podatne na choroby. Za jakiś czas możesz spróbować ponownie, pod warunkiem, że jest to rozmnażanie dobrze przemyślane, czyli, że masz odpowiedni żywy pokarm do wykarmienia maluszków, odpowiednie zbiorniki dla podrastającej młodzieży i masz co potem zrobić z odchowanymi bojownikami (czyli nie do sklepowych kubków ;) )

Nic, "samo" się rozmontuje ;) Bojownik może dalej budować gniazdo, pomimo braku samicy w zbiorniku. Tym się nie przejmuj.