Skocz do zawartości

Ruch tafli wody


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Mianowicie chodzi mi o to czy tak ustawiony będzie w odpowiedni sposób "ruszał" taflą wody, żeby napowietrzać wodę w akwarium? Filtr to Aquarel Turbo 500, założyłem tą końcówkę żeby skierować wodę ku górze oraz ścianie tylnej zbiornika, wyżej go już nie mogę zamontować. Dla ułatwienia zaznaczyłem czerwoną kreską w paincie linię tafli wody. Z napowietrzania za pomocą "bąbelków" chcę całkowicie zrezygnować bo powodują one u mnie bardzo dużą ilość mikroskopijnych drobinek tlenu pływających po całym akwarium. Rurka jest widoczna na zdjęciu jednak jest ona zatkana z drugiej strony. Dodatkowo dorzucam link do filmu, na którym widać ruch wody, akurat sypnąłem przypadkowo za dużo jedzenia to będzie lepiej widać na nim ruch wody, czy nie jest to pralka? Bardzo proszę o każdą opinię. Zdjęcie i film poniżej. 

http://i67.tinypic.com/r1x2co.jpg 

https://www.youtube.com/watch?v=qBTt2VaPheA&feature=youtu.be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ryby nie dyszą, nie stoją przy powierzchni i nie łapią powietrza, to powinno być wszystko ok.

 

Tak czy siak ja na Twoim miejscu i tak bym postarał się o filtr z większą ilością na złoża filtracyjne, bo w tym biologia może Ci nie wyrabiać na Twoje akwarium.

No i ja bym zrobił na Twoim miejscu porządek z obsadą... ale to już w innym dziale.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sprzedawca w sklepie mi mówił, że Turbo 500 to tylko tak na opakowaniu ma ładnie napisane, że wystarcza maksymalnie do 150l zbiornika. Radził mi co najmniej Turbo 1000, ale ja na allegro zamówiłem wcześniej i przepadło. Pomyślę po wypłacie nad zmianą. Po prostu pierwszy raz zrezygnowałem z "bąbelków" i wydawało mi się, że jest spora pralka. Pokarm tak pływał dookoła co mnie denerwuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...