Jump to content

Odpowiednia obsada akwa

Agogika
 Share

Recommended Posts

Witam. Jestem tutaj nowa. Akwarystyką interesuje się od jakiegoś czasu ale hodowane były głównie łatwe w rozmnazaniu i utrzymaniu rybki ( gupiki, mieczyki itp) . Mam akwarium 75 litrów. Obecnie znajdują się tam gupiki ( 5 dorosłych i sporo narybku), dwa młode zbrojniki niebieskie ( młode jeszcze) 4 Piskorski. Bardzo chciałabym jakieś pielegniczki. Tu moje pytanie. Czy mogłabym dołożyć tutaj pielegniczki i jeśli tak to jakie. Sama zastanawiałam się nad barwniakami ( parka) . Ale nie jestem pewna. Co o tym myślicie?

Przepraszam, ale moja szklana kula jest w serwisie :/ http://forum.superakwarium.pl/topic/1063-zanim-za%C5%82o%C5%BCysz-nowy-temat-przeczytaj/  Krzysiek1702

Edited by Krzysiek1702

Pielęgniczki z Gupikami nie pasują do siebie. Jedne wolą miękką/kwaśną wodę (z wyjątkiem bodaj Borelek, które mogą żyć w niezbyt miękkiej, neutralnej), drugie twardą/zasadową. To samo tyczy się zbrojników i wybitnie miękkolubnych piskorków. Wpierw zrób porządek z obsadą i ogarnij parametry wody w akwarium, potem można będzie pogadać o dokładaniu ryb.