Jump to content

Odpowiednia obsada akwa


Agogika
 Share

Recommended Posts

Witam. Jestem tutaj nowa. Akwarystyką interesuje się od jakiegoś czasu ale hodowane były głównie łatwe w rozmnazaniu i utrzymaniu rybki ( gupiki, mieczyki itp) . Mam akwarium 75 litrów. Obecnie znajdują się tam gupiki ( 5 dorosłych i sporo narybku), dwa młode zbrojniki niebieskie ( młode jeszcze) 4 Piskorski. Bardzo chciałabym jakieś pielegniczki. Tu moje pytanie. Czy mogłabym dołożyć tutaj pielegniczki i jeśli tak to jakie. Sama zastanawiałam się nad barwniakami ( parka) . Ale nie jestem pewna. Co o tym myślicie?

 

Przepraszam, ale moja szklana kula jest w serwisie :/ http://forum.superakwarium.pl/topic/1063-zanim-za%C5%82o%C5%BCysz-nowy-temat-przeczytaj/  Krzysiek1702

Edited by Krzysiek1702
Link to comment
Share on other sites

Pielęgniczki z Gupikami nie pasują do siebie. Jedne wolą miękką/kwaśną wodę (z wyjątkiem bodaj Borelek, które mogą żyć w niezbyt miękkiej, neutralnej), drugie twardą/zasadową. To samo tyczy się zbrojników i wybitnie miękkolubnych piskorków. Wpierw zrób porządek z obsadą i ogarnij parametry wody w akwarium, potem można będzie pogadać o dokładaniu ryb.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...