Skocz do zawartości

Rozmnażanie Ampularii


Sandratn1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 
Od jakiegoś czasu posiadam 2 Ampularię w 125 L. W moim akwarium są jeszcze welonki (nie zwracają uwagi na ślimaki) i glonojady, z którymi też się dogadują. new_smile.gif 
Dzisiaj rano zobaczyłam malutkie jajeczka nad powierzchnią wody. Od razu domyśliłam się, że to jajeczka Ampularii. Czy ktoś miał podobną sytuację i wie co mogłabym zrobić aby zapewnić im jak najlepsze warunki do wyklucia. 
Najważniejsze pytania: 
1. Ile ślimaczków zazwyczaj przeżywa? ( Ile ślimaków wykluwa się z tego kokonu...wszystkie czy tylko parę ) 
2. Jak zrobić im "Inkubator" ponieważ nie chciałabym narazić ich na jakiekolwiek niebezpieczeństwa w akwarium. 
3. Co dawać im jeść przez pierwsze dni? 
4. Co zrobić z nimi jeśli wykluje się ich bardzo dużo? (Na pewno zostawię ich trochę dla siebie ale nie chciałabym aby moje akwarium było pełne ślimaków.)
5. Jaką temp. powinnam im zapewnić? 

Z góry dziękuje 

Ps. Nie mam dużego doświadczenia ze ślimakami i jestem nowa na tym forum, więc proszę o zrozumienie. ( Jeżeli robię coś nie tak dajcie znać ) new_smile.gif 

Edytowane przez Sandratn1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kiedyś miałem te ślimaki i tak na prawde nic nie robiłem. Wszystko się działo samo. Nie pamiętam jak długo trwa inkubacja. Małe slimaki wpadają w kropelkach cieczy do wody w akwarium. Nadmiar usuwałem wybierajàc pojedyncze sztuki. Kiedyś była szansa źeby sprzedać je w akwarystycznym sklepie. Często też usuwałem całe kiście jaj nie dając się wykluć ślimakom.

 

Wysłane z mojego GT-N7000 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kiedyś miałem te ślimaki i tak na prawde nic nie robiłem. Wszystko się działo samo. Nie pamiętam jak długo trwa inkubacja. Małe slimaki wpadają w kropelkach cieczy do wody w akwarium. Nadmiar usuwałem wybierajàc pojedyncze sztuki. Kiedyś była szansa źeby sprzedać je w akwarystycznym sklepie. Często też usuwałem całe kiście jaj nie dając się wykluć ślimakom.

 

Wysłane z mojego GT-N7000 przy użyciu Tapatalka

Czy one często się rozmnażają i czy jest nadal szansa sprzedać je w sklepie akwarystycznym? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...