Jump to content

Chora bocja plamy na ciele


goblins
 Share

Recommended Posts

Witam, mam akwarium 260L oraz bocję wspaniałą która jest chora tylko nie wiem na co, pływa pionowo (odpoczywa) przy wierzchu a czasami normalnie pływa i posiada plamy (łaty jaśniejszego koloru), nie jest to pleśniawka ani też ospa (przyducha też bo działa napowietrzanie). Podniosłem trochę temperaturę ale to samo jest. W załączniku dołączam zdjęcia chorej rybki.

post-7085-0-00442400-1455952098_thumb.jpg

post-7085-0-73555100-1455952115_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Używam deszczowni, zbiornik 260L NO3 kolo 8 PO4 około 0,7 pH około 7,2. nic nie dodawałem do akwarium i nic nie zmieniałem od 6miesiecy, żadne nowe ryby ani też roślinki. Bocja czasami jest blada w łaty, czasami ciemnieje ale pływa (stoi w miejscu) pionowo w rogu akwarium od kilku dni tak ma. Temperaturę podniosłem bo czasami jak jest jakaś pleśniawka czy jakiś inne problemy to czasami pomaga i dlatego podniosłem do 27-28 zazwyczaj mają 24C.

Link to comment
Share on other sites

Teoretycznie nie ma żadnego punktu zaczepienia jeżeli chodzi o jakąś chorobę.U siebie miałem podobne objawy i było to spowodowane stresem(może ostatnio powstała większa agresja między bocjami) i stąd taki efekt-profilaktycznie zwiększyłbym falowanie tafli i temp. opuścił do 25st.c.

Link to comment
Share on other sites

Filtr podżwirowy do wywalenia, tyle syfu się w nim zbiera, że nie zdajesz sobie sprawy z tego i nie ma jak to wywalić z tamtąd (z ty zwiąże się niestety restart). Wszystkie siatki, węże i inne rzeczy, które używasz do akwarium idą do odkażenia.

Zmniejsz temp. jak polecił Ci KAMYK32, może to być albo zapalenie bakteryjne, albo pasożyty skórne.

Łyżka soli na każde 10 L wody (ma być niejodowana i bez atyzbrylacza) zwiększasz napowietrzanie i ruch wody, za kilka dni podmiana i odmulanie dna.

Jak masz dojście do mikroskopu to błoto z filtra do sprawdzenia co tam łazi...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...