Skocz do zawartości

zestresowane gurami


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam akwarium 112l 4xgurami mozaikowy 2xmolinezja 7x gupik i 2x glonojad złoty. Akwarium mam od 3 miesięcy. Ostatnio zrobiłem w akwarium podmianę części wody i po tej podmianie moje gurami pływają ciągle przy powierzchni i panicznie się mnie boją (jak tylko podchodzę do akwarium to się chowają) a niektóre z moich gupików co pewien czas leżą na dnie. Dodam że nie wydaje mi się by to było zatrucie związkami azotu bo ryby nie mają zaczerwienionych skrzeli.

 

z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysponujesz jakimikolwiek parametrami, czy wszystko w ciemno?

Woda miała taką samą temperaturę przy podmianie?

 

Zdajesz sobie sprawę, że zbrojniki, które masz, nie powinny siedzieć w temperaturach, jakie lubią gurami i molinezje, a dla gupików też będzie mocno ciepło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W akwarium mam temperature ok 27- 26 stopni. Przy podmianie rzeczywiście wlałem zimniejszą wodę ale po pewnym czasie temperatura się wyrównała. jutro w zoologu spróbuje kupić testy i sprawdzę jakie parametry ma teraz woda - morze się jakoś gwałtownie zmieniły i z tąd ten stres?

Czytałem też że takie objawy mogą wystąpić przy niedotlenieniu ryb chociaż jak dotąd wydawało mi się że filtr mi natlenia akwarium - mam go po części nad wodą.


Dziwną rzeczą jest również to że powyżej wymienione objawy występują tylko u samców gurami - samica zachowuje się tak jak przed podmianą wody.

 

Regulamin 6.1. Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W akwarium mam temperature ok 27- 26 stopni. Przy podmianie rzeczywiście wlałem zimniejszą wodę ale po pewnym czasie temperatura się wyrównała. jutro w zoologu spróbuje kupić testy i sprawdzę jakie parametry ma teraz woda - morze się jakoś gwałtownie zmieniły i z tond ten stres?

Czytałem też że takie objawy mogą wystąpić przy niedotlenieniu ryb chociaż jak dotąd wydawało mi się że filtr mi natlenia akwarium - mam go po części nad wodą.

dziwną rzeczą jest również to że powyżej wymienione objawy występują tylko u samców gurami - samica zachowuje się tak jak przed podmianą wody.

Pamietaj żeby kupić kropelkowe testy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...