Jump to content

Szybki restart 200L


Recommended Posts

Mam pewien problem. Muszę zrobić szybki restart akwa gdyż muszę zmienić stolik pod akwarium. Całość musi być wykonana szybko. Drugie akwa mniejsze mi pękło i nie mam gdzie wpuścić ryb. Problem w tym że wodę mam ustabilizowaną i szkoda mi żeby parametry wody się drastycznie zmieniły. Nie mówię że chcę żeby od początku było idealnie ale chcę jak najlepiej. Mój plan to odlać z 100l wody. Podłoże wysypać bez płukania i oczywiście nie myć filtra zewnętrznego. Czy to coś da? Czy może ktoś podpowie inny pomysł.

Link to comment
Share on other sites

Jak na to nie patrzeć podłoże to dodatkowe kilogramy, po prostu może być ciężko podnieść ;) jak dla mnie spokojnie można wyciągnąć podłoże, tylko nie płukać, ewentualnie część wypłukać i wsypać na wierzch, żeby na wierzchu syfu nie zostawiać. Myślę, że nie mycie filtra + stare nieczyszczone podłoże starczy.

Link to comment
Share on other sites

Zapomniałem dodać o istotnej sprawie. Mam pęknięte wzmocnienie i muszę podkleić to nowym kawałkiem szyby więc muszę wszystko wyjąć z akwa. Dlatego muszę wyjąć podłoże. Załatwiłbym to za jednym razem. Obie sprawy są pilne. Stolik pod akwarium mi się nagle zaczął wyginać, a tylna szyba podobnie. W miejscu pęknięcia się wygina. Dlatego chcę to ogarnąć jak najszybciej.

Link to comment
Share on other sites

Możesz powtórzyć pytanie? Pytam, bo nie do końca rozumiem twoje rozterki. Odlewasz wodę ze zbiornika do osobnych pojemników (wiader, butelek). Ryby wkładasz do 20-litrowego wiadra (kilka zł w markecie budowlanym), przekładasz tam filtr i całość przykrywasz. Robisz swoje (wyciągasz ew. rośliny, przekładasz podłoże), a następnie powtarzasz czynności w odwrotnej kolejności (podłoże, ew. rośliny, elektronika, woda, ryby). Ot, cała filozofia.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...