Skocz do zawartości

Parametry wody


baksiczek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Teoretycznie da się wykręcić sitko i tam za każdym razem wkręcać zawór ale to nie ma żadnego sensu. Zobacz sobie jak masz zrealizowane podłączenie baterii pod zlewem(fota będzie spoko), to Cię poinstruuję jak to ugryźć.Najprawdopodobniej bateria jest podłączana na węże gięte 3/8 cala i w takim przypadku w sumie żadnych przeróbek wielkich i kombinacji nie ma. Zakręcasz zaworek, odkręcasz wąż, wstawiasz trójnik i gotowe.

 

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim 63l akwarium jakie podmiany(ile litrów) m/w bym musiał robić cotygodniowo wodą RO? A czy woda RO to to samo co demineralizowana-czy woda demi zbije mi parametry wody(pH, GH)i ile bym jej musiał podmieniać-przypomne obecne parametry-pH--8.0-8.5,,CO2-3,,GH-19,,NO3-ok.50,,KH-13?

Edytowane przez baksiczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A czy woda RO to to samo co demineralizowana-czy woda demi zbije mi parametry wody(pH, GH)i ile bym jej musiał podmieniać

To nie to samo, może mają podobne parametry ale otrzymuje się je całkiem różnymi sposobami.

 

jakie podmiany(ile litrów) m/w bym musiał robić cotygodniowo wodą RO?

To samo będzie się tyczyło również i demineralizowanej, tego nikt Ci nie powie gdyż każde akwarium jest inne i nie tylko to zależy od wody ale od wszytskiego co masz w akwarium to będziesz musiał dobrać metodą prób i błędów.

Wodę masz dość twardą i "najeżoną" azotanami, więc myślę że całkiem sporo i na pewno to nie będzie pół na pół z kranówą tylko jeszcze więcej będzie  tej RO czy demineralki a podmieniasz co tydzień te 30-25%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co mu ten mineralizatory? Przecież czystego ro lać nie będzie, będzie mieszał ro  z kranem proporcje musi dobrać sam aby uzyskać zadawalające parametry.
Mineralizator owszem jak by lał czyste ro ale crystali trzymać nie będzie.
Lumia 640

Edytowane przez raiders
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim dotrze filtr RO chciałem przez weekend zacząć normować te parametry wody-podmieniłem 30 litr na wodę demi-wykonałem test wody rano i pH spadło do 7.3(testy kropelkowe Zooleka+test stały JBL) lecz wieczorem po kolejnym teście pH wynosiło już ok.8.2-czym to mogło być spowodowane?

 

A czy instalacja CO2 obniży pH?

Edytowane przez baksiczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co mu ten mineralizatory? Przecież czystego ro lać nie będzie, będzie mieszał ro z kranem proporcje musi dobrać sam aby uzyskać zadawalające parametry.

Mineralizator owszem jak by lał czyste ro ale crystali trzymać nie będzie.

Lumia 640

A co ma mineralizator do crystali. Nie powinien właśnie mieszać z kranem bo ma tam strasznie dużo azotanów i Bóg wie czego jeszcze. Jak będzie miał ochotę to może sobie zmineralizować RO pod malawi nawet jaki problem?

 

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mineralizatory takie znowu drogie nie są (szczególnie te nie markowe), a za święty spokój warto te parę złotych zapłacić. Parametry tej kranówki są straszne, strach lać do akwarium nawet rozcieńczoną :-P

Inna sprawa, że mineralizator daje dobrą kontrolę nad parametrami wody. Zawsze jest tyle ile się chce, a nie że dzisiaj jakaś awaria i NO3 80...

 

Edytowane przez yuurei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...