Jump to content

Hej, chciałabym mieć dwa Bojowniki.


Akwarystka17
 Share

Recommended Posts

 

 

Razem odchowane z młodych z jednego wylęgu - możliwe. Dwa samce z 'kubeczków' - wątpliwe. Wszystko zależy też od charakteru ryb.
Dokładnie. Miałem kiedyś dwa samce w akwarium 200 l. Ryby były z własnej hodowli i z tego samego wylęgu. Ryby były na ogół wobec siebie usposobione łagodnie. Czasami się zdarzało że któryś z samców delikatnie przeganiał drugiego, ale nigdy nie dochodziło do żadnych poważnych walk. Natomiast bojowniki kupione w sklepie w którym były trzymane w kubeczkach co z reszta jest barbarzyństwem, po wpuszczeniu do większego akwarium w którym są już inne ryby i nie koniecznie bojowniki, stają się często bardzo agresywne i nie tylko wobec siebie, ale i wobec i innych ryb.

Oczywiście ważne też jest odpowiednie urządzenie akwarium w którym bojowniki będą mogły znaleźć dla siebie odpowiednie kryjówki.

Link to comment
Share on other sites

Hej, kryjówki w moim akwarium są więc mogłyby się schować. Mam już jednego samca ze sklepu zoologicznego i chowa się. Bojownik nie jest agresywny dla żadnych rybek. Z góry dzięki za odpowiedzi :) .

Czyli nie wiesz czy jest  agresywny  .... wpuść  mu towarzystwo a zobaczysz jego naturę ,sam mam bojka i  wyglądał na spokojnego ,ale jak dostał towarzystwo   dwóch krewetek ammano   to jedną zabił w ciągu 12h od wpuszczenia , otoski gania  przy każdej możliwej okazji ale te  są  szybkie więc jakoś większego wrażenia zaczepki bojka na nich nie robią

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...