Skocz do zawartości

Hej, chciałabym mieć dwa Bojowniki.


Akwarystka17
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Razem odchowane z młodych z jednego wylęgu - możliwe. Dwa samce z 'kubeczków' - wątpliwe. Wszystko zależy też od charakteru ryb.
Dokładnie. Miałem kiedyś dwa samce w akwarium 200 l. Ryby były z własnej hodowli i z tego samego wylęgu. Ryby były na ogół wobec siebie usposobione łagodnie. Czasami się zdarzało że któryś z samców delikatnie przeganiał drugiego, ale nigdy nie dochodziło do żadnych poważnych walk. Natomiast bojowniki kupione w sklepie w którym były trzymane w kubeczkach co z reszta jest barbarzyństwem, po wpuszczeniu do większego akwarium w którym są już inne ryby i nie koniecznie bojowniki, stają się często bardzo agresywne i nie tylko wobec siebie, ale i wobec i innych ryb.

Oczywiście ważne też jest odpowiednie urządzenie akwarium w którym bojowniki będą mogły znaleźć dla siebie odpowiednie kryjówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, kryjówki w moim akwarium są więc mogłyby się schować. Mam już jednego samca ze sklepu zoologicznego i chowa się. Bojownik nie jest agresywny dla żadnych rybek. Z góry dzięki za odpowiedzi :) .

Czyli nie wiesz czy jest  agresywny  .... wpuść  mu towarzystwo a zobaczysz jego naturę ,sam mam bojka i  wyglądał na spokojnego ,ale jak dostał towarzystwo   dwóch krewetek ammano   to jedną zabił w ciągu 12h od wpuszczenia , otoski gania  przy każdej możliwej okazji ale te  są  szybkie więc jakoś większego wrażenia zaczepki bojka na nich nie robią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...