Skocz do zawartości

Zmętnienie wody - miesiąc po zalaniu


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich kolegów i koleżanki akwarystów

Zarejestrowałem się na Waszym forum gdyż potrzebuję pomocy w rozwiązaniu mojego problemu. Ale może od początku...

 

a98d9df409adf8e3med.jpg

 

a2d0d1b73818c8b2med.jpg

 

fa8596e543c75a04med.jpg

Jakiś czas temu postanowiłem po wielu, wielu latach przerwy powrócić do akwarystyki. Dokładnie 14.01.2016 założyłem akwarium oparte na ziemi ogrodowej. Poniżej przedstawię parametry baniaczka, wody i tego co się w nim znajduje:

Pojemność: 112l
Podłoże: ziemia ogrodowa + bazalt 1-3mm
Oświetlenie: 2x18W T8 + LED 8,5W
Dekoracje: kamienie serpentynit

Rośliny: wszystkie z in-vitro
Parametry wody: twardość 20 st. niem, ph=7,5, temp. 22-23C
Filtracja: kaskada Aquael FZN-2, wkład filtracyjny: gąbka
Obsada: 11 Brzanka Odeska, 4 Kirysek Spiżowy

Teraz do sedna. Akwarium ma prawie miesiąc czasu, a ciagle utrzymuje mi się zmetnienie wody. Podmiany robie co tydzien po ok 20%. Akwarium wystartowałem na nieodstanej kranówie, nie wlewałem starej wody z innego baniaka, nie dozowałem żadnych bakterii do filtra. Po prostu zalałem, odpaliłem sprzęt i tak sobie pracuje do dnia dzisiejszego. Rośliny rosną pięknie, przez pierwszy tydzien-dwa ukorzeniały się a teraz jest widoczny gwałtowny wsrost pionowy. Rośliny pochodzą z invitro. Ryby wpuszczone 5 dni temu (po ponad 3 tyg. od zalania).

Skąd to zmetnienie? Czy mozliwe ze to zakwit pierwotniakow? Ale czy on utrzymywalby się tak długo? Co moge zrobic?? Ta metna woda odbiera mi całą radość z powrotu do akwarystyki. Codziennie wracając z pracy liczę że ujrzę wodę kryształ i codziennie przeżywam rozczarowanie. Po głowie chodzi milion myśli w tym restart :( A moze po prostu uzbroić się w cierpliwosc i czekac???

Prosze o podpwoiedzi doswiadczonych akwarystów

Edytowane przez ostek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, mierzysz ilości związków azotowych?

 

Po drugie, na kiryski i wszelkie ryby przydenne masz złe podłoże - o bazalt będą trzeć mordą, aż sobie pokaleczą wąsy. Do tego dla kirysków dużo za twarda woda.

 

Nie wiemy nawet, czy akwarium dojrzało, a wpuszczone zostały już ryby. To przepis na problemy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich kolegów i koleżanki akwarystów

 

Zarejestrowałem się na Waszym forum gdyż potrzebuję pomocy w rozwiązaniu mojego problemu. Ale może od początku...

 

a98d9df409adf8e3med.jpg

 

a2d0d1b73818c8b2med.jpg

 

fa8596e543c75a04med.jpg

 

Jakiś czas temu postanowiłem po wielu, wielu latach przerwy powrócić do akwarystyki. Dokładnie 14.01.2016 założyłem akwarium oparte na ziemi ogrodowej. Poniżej przedstawię parametry baniaczka, wody i tego co się w nim znajduje:

 

Pojemność: 112l

Podłoże: ziemia ogrodowa + bazalt 1-3mm

Oświetlenie: 2x18W T8 + LED 8,5W

Dekoracje: kamienie serpentynit

Rośliny: wszystkie z in-vitro

Parametry wody: twardość 20 st. niem, ph=7,5, temp. 22-23C

Filtracja: kaskada Aquael FZN-2, wkład filtracyjny: gąbka

Obsada: 11 Brzanka Odeska, 4 Kirysek Spiżowy

 

Teraz do sedna. Akwarium ma prawie miesiąc czasu, a ciagle utrzymuje mi się zmetnienie wody. Podmiany robie co tydzien po ok 20%. Akwarium wystartowałem na nieodstanej kranówie, nie wlewałem starej wody z innego baniaka, nie dozowałem żadnych bakterii do filtra. Po prostu zalałem, odpaliłem sprzęt i tak sobie pracuje do dnia dzisiejszego. Rośliny rosną pięknie, przez pierwszy tydzien-dwa ukorzeniały się a teraz jest widoczny gwałtowny wsrost pionowy. Rośliny pochodzą z invitro. Ryby wpuszczone 5 dni temu (po ponad 3 tyg. od zalania).

 

Skąd to zmetnienie? Czy mozliwe ze to zakwit pierwotniakow? Ale czy on utrzymywalby się tak długo? Co moge zrobic?? Ta metna woda odbiera mi całą radość z powrotu do akwarystyki. Codziennie wracając z pracy liczę że ujrzę wodę kryształ i codziennie przeżywam rozczarowanie. Po głowie chodzi milion myśli w tym restart :( A moze po prostu uzbroić się w cierpliwosc i czekac???

 

Prosze o podpwoiedzi doswiadczonych akwarystów

Witam. Poczytaj sobie na temat produktu seachem purigen. Ja w przeciwieństwie do Ciebie jestem kompletnie nowy. Też miałem problem z mętna woda, mi pomógł ten produkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, mierzysz ilości związków azotowych?

 

Po drugie, na kiryski i wszelkie ryby przydenne masz złe podłoże - o bazalt będą trzeć mordą, aż sobie pokaleczą wąsy. Do tego dla kirysków dużo za twarda woda.

 

Nie wiemy nawet, czy akwarium dojrzało, a wpuszczone zostały już ryby. To przepis na problemy.

Niestety żadnych testów nie wykonywalem. Bylem przekonany że po ponad 3 tyg. warunki są na tyle sprzyjające ze mogę wpuścić ryby

Ponadto sądziłem ze obecność ryb, a co za tym idzie pokarmu i odchodów przyspieszy namnazanie bakterii. Być może jednak pokpilem sprawę :(

 

No cóż, teraz liczę na rady jak wyjść z tej męskości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...