Skocz do zawartości

Pierwsze akwarium roślinne 160l "The Darkness,,


koberise
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) Po 3 letniej przygodzie z Malawi rozpoczynam pierwszą przygodę z akwarium roślinnym

 

160L

PH 6,7 - 6,9

oświetlenie 1x30 1x45  ( chcę dokupić diodowe ale jeszcze się nie znam ile potrzeba )

Filtr wewnętrzny aquael Fan 3  ( niebawem kupię zewnętrzny Unimax 250 ) zbieram fundusze

Napowietrzacz oxy pro 150 ( służy tylko do ukrytego wodospadu piaskowego )

ciemny żwir troszkę piasku , podkład akwarystyczny 8kg

 

rośliny : hydrocotyle japan , Glossostigma elatinoide, heniek , czerwonej rośliny nie pamiętam nazwy

oraz 3 rodzaje mchów. Troszkę korzeni z poprzedniego akwarium

post-14900-0-55963000-1455123649_thumb.jpg

 

Zbiornik zalany 10 dni temu. Aktualnie biega po nim 15 krewetek red cherry

Jako, że to pierwsze roślinne akwarium zapewne będzie sporo problemów. Co2 mam w płynie i kilka innych minerałów. Puki co finansowo na więcej sobie nie mogę pozwolić.

Ryby : w planie mam Rasbory Galaxy ok 15 sztuk

 

post-14900-0-49677500-1455123658_thumb.jpeg

 

post-14900-0-69990600-1455123670_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ścieżka się pewnie rozjedzie, jak to z nimi bywa, ale generalnie fajnie się to prezentuje.
Jeśli nie planujesz innych ryb, to spokojnie może być nawet 50 razbor galaxy, a właściwie danio perłowego ;) Chyba, że jest plan zrobić z tego takie mega krewetkarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ścieżka się pewnie rozjedzie, jak to z nimi bywa, ale generalnie fajnie się to prezentuje.

Jeśli nie planujesz innych ryb, to spokojnie może być nawet 50 razbor galaxy, a właściwie danio perłowego ;) Chyba, że jest plan zrobić z tego takie mega krewetkarium.

Nie no mega krewetkarium nie :D na pewno się troszkę ich pojawi dla urozmaicenia ale ryby będą na bank :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mamy już prawie miesiąc. Rośliny rosną oprócz heńka,który wymarł :) aktualnie walczę z jakąś plagą ślimaków ;( Mnożą się w dość dużym tempie. Mają ok 3mm wielkości. Liście kolorowej rośliny w zagrożeniu więc codziennie usuwam je ręcznie.

 

post-14900-0-66371300-1457713754_thumb.jpg


Super aranż. Szkoda, że szyby porysowane.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

no niestety akwarium już ma kilka lat ;/ za jakiś czas trzeba będzie zmienić na nowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neony Inessa.

 

Gościu który je odkrył to chyba się w grobie przewraca ! A na nazwisko miał Innesa  :mrgreen:

Aranż całkiem fajny, ale ryby na start słabo trafione :-(  fundujesz im darmowe solarium. A twardości jakieś znasz?

 

 Szkoda, że szyby porysowane.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jeżeli samemu właścicielowi to nie przeszkadza to nam tym bardziej nie powinno :razz:   Jako Malawista coś o tym wiem ;-)  Znaczy się porysowanych szybach .

Edytowane przez Miniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aranżacja bardzo fajna,jak zarośnie będzie fajny baniak. Dolej wody bo psuje to cały efekt. Rośliny maja chyba jakieś braki bo takie żółte wyszły chyba,ze to zdjęcie przekłamuje

nie no zdjęcie troszkę takie żółtawe wyszło. Właściwie jest nieźle ale niestety Co2 mam w płynie nie w sprzęcie i to może nie do końca ogarnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...