Skocz do zawartości

Pytania co do obsady i oświelenia


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jako że jestem tu nowy mam nadzieję że żadnej z zasad forum nie złamię. Otóż, mimo że mam już kilka akwariów, moje zainteresowania zawsze nie odbiegały od jednego tematu ślimaków: zatoczki, ampularie, helenki, neretiny itp itd. Udało mi się jednak wygospodarować trochę miejsca, i wcisnąć tam własnoręcznie zrobioną kostkę 39x33x30. Jako że to prawie 40l, postanowiłem poeksperymentować i zacząć przygodę z rybkami. Jako że nie chciałbym zaczynać jej od niepotrzebnych śmierci, podaję charakterystykę akwa: filtr się znalazł, Fan Mini, do tego grzałka z termostatem zdolna utrzymać temp. 20-28C, żwirek zmieszany 50:50 kwarc-bazalt, PH wody 7,5, 10 GH, testów na NO3 na razie nie robię, z braku obsady. A teraz pytania:

1) Rybki do takiej obsady? Wolę takie do 30l, nie chcę przerybić przypadkiem, zresztą więcej miejsca większy komfort

2) Jeśli zdecyduję się na bojownika, pokrywę ze szkła zamontuję, ale co z oświetleniem? Ofc przeczytałem że bojownik lubi zarośnięte akwaria, ale jeśli bd to akwa zarośnięte np rogatkiem, z oświetleniem powiedzmy 0,4 W/l, nie zaszkodzi to rybie?

3) A może jakiś inny, ciekawy pomysł?

Z góry dziękuję i proszę o kreatywne odpowiedzi :D

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę szkoda, że wymieszałeś kwarc z bazaltem, sam kwarc daje większe możliwości - ryby denne.

Bojownik nie jest złym rozwiązaniem, ale to będzie jeden bojownik. Zamiast bojownika możesz pomyśleć np. o endlerach... Generalnie ciężko coś proponować, nie wiedząc czego szukasz, pooglądaj obrazki rybek np. na seriouslyfish i zobacz, co nadaje się do Twoich parametrów :) 
Co do oświetlenia 0,4W/l to jeszcze nie makabrycznie dużo, zarośnięcie choćby rogatkiem starczy, żeby trochę przyćmić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...