Skocz do zawartości

Obsada rybek do 112l


Verteo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem. A dokładnie jest to obsada rybek, trudno jest mi to dostosować, więc prosił bym o waszą pomoc.

 

Posiadam trzy brzanki sumatrzańskie, oraz dwa glonojady. Jakie rybki mógłbym jeszcze dokupić i jaką ostateczną ilość?

 

Chciałbym również jeszcze dokupić kilka roślinek aby nie było zbyt pusto. I nasuwa się pytanie... Czy w owym podłożu da się zasadzić roślinki, i będą one się trzymały dość solidnie?

 

834-1820-large.jpg

 

 

No i mam ostatnie pytanie, nie zbyt dopasowane do tego działu. Moj korzeń stał się nieco.... CAŁY czarny oprócz kilku okazjonalnych 'patyków'.

 

Dzięki za wszelką pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Nie wiem co masz na myśli pisząc glonojady , ale jeżeli to popularny Ancistrus Sp. (kundel) to para wystarczy na taki zbrojnik, brzanek dokupić możesz jeszcze kilka bo to stadna ryba. Tak ja bym zostawił. Warunkiem są oczywiście odpowiednie parametry wody  .

Korzenie takie się czasem robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy sumatrach w 112l nic więcej - przypominam, że to ryby lubiące miękką i kwaśną wodę. Jeśli glonojady to zbrojniki, to trzeba zapewnić dużo kryjówek, a na podłoże raczej piasek, niż żwirek. Jak chcesz żwir na podłoże, to nie grubszy, niż 3mm. Korzenie zmieniają kolor po odmoknięciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do standardowej 112-tki sumatry nadają się tylko w teorii (choć nawet SF podaje ten wymiar jako minimalny, co mnie mocno dziwi). Na podstawie obserwacji stwierdzam jednak, że dla dorosłych osobników długość zbiornika powinna wynosić co najmniej 120 cm, bo wtedy mają możliwość swobodnego pływania.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest ta przypadłość, że większość aktywnych ryb stadnych nie nadaje się do akwariów poniżej 100cm. Ale jak już ktoś bardzo chce, to trzeba czasem kosztem ryby robić 'kompromis'. Po obserwacji sumatr poniżej 120 też bym nie dawał, ale wiadomo, każdy ma swoją wizję własnego akwarium. I tak lepsze to, niż, jak widywałem 60cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...