Skocz do zawartości

[63] Amatorska kałuża


relative
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jako nowy chciałbym przywitać wszystkich forumowiczów :)

Na widok niektórych zbiorników tutaj zamieszonych kopara opada.

 

Mój baniaczek to niestety amatorka, bez parametrów wody no ale cóż, stoi sobie w salonie jako ozdoba:

 

Wymiary: 60x35x30

Oświetlenie: 18W 6700K

Ogrzewanie: 75W

Filtracja: Interpet FP2

Temp: 24'C

Mieszkańcy: Pristella maxillaris x10

 

 

Podłoże to czarny żwir kwarcowy oraz piach. Wystrój to oczywiście korzenie + kamienie ( łupek?). W każdym razie po polaniu octem bez reakcji.

Korzenie wygotowane w soli kilkukrotnie żeby uniknąć pleśni choć i tak małe kropeczki były na początku. 

Baniak funkcjonuje jakieś 4 miesiące.

Przy tym oświetleniu cudów nie ma, więc z roślin mech jawajski. Rozrasta się na wszystkie strony i ciężko mi to przycinać przy tym układzie drewienka, ale robię co mogę :)

 

 

Filtr niestety zajmuje sporo miejsca i psuje efekt, ale na zewnętrzy nie mogę sobie pozwolić bo musiałbym przerabiać pokrywę. Zostaje kupno mało wymagających roślin, które jako tako mi go zakryją. 

 

Z góry dzięki za sugestie i komentarze :)

 

plik_000.jpeg

 

 

 

 

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowa :)

 

Jeśli chodzi o korzenie, to są to w sumie 4 różne połączone w jedną całość. 

Szkoda, że nie mam większego akwa bo do tego aranżu widziałbym tam brzanki sumatrzańskie, ale i pociesznymi prystelkami się zadowolę :)

 

Pytanie do podwodnych ogrodników, co mogę zasadzić przed filtrem żeby nie zdechło przy tym oświetleniu? Nie chcę inwestować w zielsko które prędzej czy później padnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Mi również się bardzo podoba. Szkoda, że zakrywając filtr roślinami stworzyłeś zieloną ścianę która mocno wypłaszcza zbiornik na zdjęciach. Szacun za staranność w aranżacji jak i w zamieszczanych zdjęciach.                                           

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za opinie!

 

Hydrocotyle leucocephala, tak mi się wydaje :D
Zgadza się :)

 

Na tym piasku to okrzemki ? :D Naprawdę masz rękę do aranżacji.
Szczerze mówiąc, nie wiem. Też myślałem, że to okrzemki ale osadza się to tylko na tym piasku, a okrzemki chyba szybko by się rozprzestrzeniły w inne miejsca. PS. Kardynałki chętnie podchodzą do tarła, ale watpię żeby coś z tego było :(Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Edytowane przez relative
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Zgodzę się z przedmówcą. Bazalt zmienia zupełnie postrzeganie tego zbiornika. Z fajnego naturalnego robi w pewnym stopniu błyszczące coś. Chociaż prostota i minimalizm w wykorzystanych środkach podoba mi się.

 

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...