Skocz do zawartości

Bimbrownia co2 nie działa !


xxadixx233
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam takie problem gdyż moja bimbrownia nie działa ..... Jest to już moja 6 bimbrownia i nie działa :/ Wężyk ciasno wchodzi w korek dodatkowo uszczelniam silikonem( uszczelniałem też klejem gorącym i klejem + silikonem ale też nie działała ) . Wodę leję letnią zacier 10 g drożdży , 1l wody  i 400g cukru . W każdej bimbrowni bąbelki do oczyszczalni ( drugiej butelki  ) leciały a do akwa już nie . Co jest przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj więcej drożdży. Do 20g. U mnie też kiepsko działało na 10g. Wstaw w ciepłe miejsce, koło kaloryferka i jak butelka zacznie pęcznieć, to dopiero pod bimbrownie ;) Możesz dać małą łyżeczkę przecieru pomidorowego jako pożywki.
Co do szczelności. Jeśli wężyk ciasno wszedł w otworek, był zasmarowany sylikonem i klejem na gorąco (z obu stron korka), to powinien być szczelny.
Ja jednak polecam zalać w koło wężyka od zewnątrz kropelką kleju cyjanoakrylowego (kropelka, cyjanopan), a od środka troszkę sylikonu. Cyjanoakryl wytrzymał świeżą bimbrownię buzującą przez 24h i nie puścił, a kapsle już zaczynało podnosić ;) I nie ważne czego się używa do rozpuszczania, to po czasie ciśnienie powinno na tyle wzrosnąć, żeby przepchać CO2 przez wszystko.

Edytowane przez Eril
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czego używasz do rozpuszczania gazu? Jaki dyfuzor? Ceramiczny może być za "gęsty" do bimbrowni i prędzej się ona rozszczelni niż przepchnie gaz przez dyfuzor. Spróbuj z kostką lipową albo ze zwykłym kamieniem do napowietrzania.

A czego używasz do rozpuszczania gazu? Jaki dyfuzor? Ceramiczny może być za "gęsty" do bimbrowni i prędzej się ona rozszczelni niż przepchnie gaz przez dyfuzor. Spróbuj z kostką lipową albo ze zwykłym kamieniem do napowietrzania.

A czego używasz do rozpuszczania gazu? Jaki dyfuzor? Ceramiczny może być za "gęsty" do bimbrowni i prędzej się ona rozszczelni niż przepchnie gaz przez dyfuzor. Spróbuj z kostką lipową albo ze zwykłym kamieniem do napowietrzania.

Na razie mam sam wężyk w akwarium i nie chce lecieć wiec żadnego dyfuzora na razie nie mam ;c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłeś wg mojego przepisu? Ja na 2L butelkę daję pół kilo cukru, 20g drożdży z biedronki, kopiatą łyżeczkę koncentratu pomidorowego i ok. półtora litra wody. Akurat zostaje miejsce pod korkiem. Woda ciepła, przegotowana, no nie wiem, ze 35-38*C. Po paru godzinach buzuje i rekord miałem prawie dwa tygodnie na jednej dawce. Później tylko odlałem połowę, dosypałem 250g cukru, dolałem świeżej wody z koncentratem i tydzień z głowy.
Fajną opcją jest wężyk z kroplówki. Jest trochę twardszy (wytrzymalszy) i ma od razu regulację.

Edytowane przez Eril
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłeś wg mojego przepisu? Ja na 2L butelkę daję pół kilo cukru, 20g drożdży z biedronki, kopiatą łyżeczkę koncentratu pomidorowego i ok. półtora litra wody. Akurat zostaje miejsce pod korkiem. Woda ciepła, przegotowana, no nie wiem, ze 35-38*C. Po paru godzinach buzuje i rekord miałem prawie dwa tygodnie na jednej dawce. Później tylko odlałem połowę, dosypałem 250g cukru, dolałem świeżej wody z koncentratem i tydzień z głowy.

Fajną opcją jest wężyk z kroplówki. Jest trochę twardszy (wytrzymalszy) i ma od razu regulację.

Problem naprawiony po prostu w drugiej butelce nie miałem dokręconego korka :/ Dzięki za pomoc ! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...