Skocz do zawartości

Barwniak czerwonobrzuchy - narybek


Kaalinkaa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :). Jakiś czas temu pisałam wam w innym temacie od dziwnym zachowaniu moich barwniaków. Mówiliście, że prawdopodobnie szykują się do Rafka, ale jakiś czas później przestały okupować kokos i zaczęły pływać normalnie. Wczoraj patrzę, a tam narybek! Mikroskopijnych rozmiarów, może ze 2 mm mają. Problem w tym, że są w akwarium ogólnym razem z 20 razborami, zbrojnikiem ancistrus, dwoma krewetkami filtrującymi i haremem kakadu.

Boję się trochę, żeby krewetki czy pielęgniczki ich nie zjadły, ale podejrzewam, że o to zadbają, barwniaki, natomiast co ja mogłabym zrobić, żeby pomóc maluchom przetrwać i się dobrze rozwijać? Mogę dokarmiać małe suchym pokarmem tetra baby? I czy powinnam je odłowić do innego zbiornika? Na razie jest to niemożliwe, bo są za małe żeby je w ogóle w siatkę złapać, amer później?

Proszę o wszelkie rady. Czytałam już trochę na ten temat, ale wiedzy nigdy za dużo :).

 

Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dokarmiać młode, to za jakiś tydzień zacznij podawać świeży wylęg artemii, póki co niech żyją z tego, co znajdą na terenie gniazda. Szanse na przetrwanie w akwarium ogólnym są marne - w dodatku miej na uwadze, czy barwniaki nie zaczynają się przymierzać do wymordowania reszty obsady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...