Skocz do zawartości

Problem - Przebicie na statecznikach


pPatryk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy oba są elektroniczne? W takim wypadku warto byłoby je "wspólnie uziemić". W sensie np. przykręcić oba do metalowego płaskownika, starczy potem uziemić jeden z nich (a u mnie starczyło, że są sczepione, bez uziemienia). Muszą złapać tę samą fazę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stateczniki mogą być za blisko siebie, i mogą się wzajemnie zakłócać polem magnetycznym. Zwłaszcza jak są innych firm i w różnej technologii (T8 i T5)

A uziemić tez warto. Pod warunkiem, że masz prawidłowo wykonaną instalację elektryczną w domu. Czyli trójprzewodowa z wyłącznikiem różnicowoprądowym.

 

Co do

Muszą złapać tę samą fazę

Zapewne są zasilone z jednej fazy :) Bo jak żeby inaczej... :) Chyba że kolega nie mówi o kątowym przesunięciu fazowym ;)

Świetlówki podpina się pod różne fazy, owszem, ale w wypadku gdy takie oświetlenie wisi nad urządzeniami wirującymi. Gdy są na jednej fazie, to pracownik zobaczy jak "wiertło" stoi w miejscu. A w rzeczywistości się obraca. Ale to inny temat :) I tak se jakoś dywaguję bez sensu....

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy stateczniku elektronicznym stroboskopu nie będzie. Ten od t8 nie ma prawa piszczeć wysoko, ten od t5 ma prawo. Odłącz t5, jeśli piszczenie ustanie to rację ma damilio, chociaż nie bardzo chce mi się w to wierzyć. Stateczniki t5 (jak i w ogóle jakiekolwiek przetwornice, zwłaszcza flybacki) mają prawo sobie popiskiwać, jest to normalne bo częstotliwości ich pracy wychodzą jakoś tak 20-100kHz, a do tego dochodzi jeszcze kilka innych czynników które sprawiają, że czasem stają się one słyszalne.

 

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...