Skocz do zawartości

[62L] ogólne


chissa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ;) od jakiegoś czasu obserwuję to forum i nadszedł czas żeby pokazać jedną ze swoich "kałuż"

 

Wymiary akwarium: 50x35x35cm

Pojemność: prawie 62L

Data założenia: 23.11.2015

Oświetlenie: Duża ilość pasków LED

Ogrzewanie: happet 50W

Podmiany: 10L co tydzień

Nawożenie: substrat na dnie, sera florena, potas, ocet

Podłoże: żwir kwarcowy, piasek

Pokarmy: płatki, granulaty i mrożonki

Filtr: Newa Cobra 75

Obsada: 1x Bojownik, 14 lśniącooczka normana, 3x samce endlera, 4x krewetka amano, 6x krewetka red cherry (dorosłe) + kilka małych, X zatoczek różowy i niebieski, 3x małe świderki

Rośliny:Vallisnera spiralis red , Ludwigia repens rubin, Ludwigia repens green, Rotala rotundifolia, Hygrophilia corymbosa siamensis, Bacopa australis, Hydrocotyle japan, Anubias petit, Gałęzatka i mech

 

 

 

No i zdjęcie :). Jak ktoś ma sprawne oko to ujrzy moczarkę na tyłach, ale już jej nie ma.

gallery_23734_277_28714.jpg

 

Lśniącooczki

gallery_23734_277_630.jpg

Znowu gratka dla sprawnego oka :) ... Żabienica, która wyleciała do innego akwarium. Na pierwszym zdjęciu widać, że to miejsce zajmuje hygrophilia.

 

gallery_23734_277_188388.jpg

 

gallery_23734_277_20999.jpg

 

gallery_23734_277_42548.jpg

 

gallery_23734_277_35201.jpg

 

gallery_23734_277_149103.jpg

 

Bojownik ma na imię Julian i bardzo serdecznie się z wami wita :) , przez krótki czas mieszkał z samiczkami ale wtedy budziła się w nim dusza furiata-wariata, dlatego jest bez nich i jest łagodny jak baranek. Lśniącooczki Normana czy jak kto woli szczupieńczyki niebieskookie (z taką nazwą też się spotykałem) to wielka zagadka dla mnie i wielu innych osób. Zauroczyły mnie swoim niebieskim oczkiem i postanowiłem z nimi spróbować. Jak się okazuje to fajne towarzystwo dla bojownika, w internecie informacji o nich jest mało także jeśli ktokolwiek miał kiedyś z nimi do czynienia to proszę o skrobnięcie kilku słów :D . Kolejni mieszkańcy to krewetki które są moją miłością zaraz po bojownikach. Endlerki to pozostałość z innego akwarium i tak sobie tu żyją. No i to w sumie na tyle.

Edytowane przez chissa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie sie prezentuje akwa ale termometr się rzuca w oczy... Potrzebny on tak bardzo. Jeżeli wszystko w akwa jest ok, to ten termometr mozna sobie odpuścić. Ale "de gustibus non disputantum est".

 

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...