Skocz do zawartości

Ciągle za słabe oświetlenie do Aquael Glossy 100


Mistle
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nigdy nie miałem takiego akwa ale z tego co czytałem to ta pokrywa jest sklejona ze szkłem, czarno to widzę.

 

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

To są uroki takich zestawów nie wiem jakie założenia miał projektant ale malo funkcjonalny ten zestaw. Tak jak radzi slawek albo hqi albo zapomnieć o trawniku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasłonięcie akwarium to aluminiowa belka pośrodku akwarium. Belka nie jest przymocowana na stałe do szkła. Do niej przymocowane są na dole po obydwu stronach miejsca na dwie świetlówki .

Na górze są do niej przymocowane dwie plastikowe pokrywy do zasłonięcia akwarium. Tak to  mniej więcej wygląda.

Można do belki przymocować reflektor ale musiał by być to bardzo płaski reflektor HQI a takich za bardzo nie widzę .

Inny sposób chyba by się wiązał z usunięciem jednej plastikowej pokrywy ale wtedy takie akwarium na wpół zasłonięte , tak sobie estetycznie.

Kombinuje jak to zrobić hmmm może coś wymyślę ale faktycznie lekko nie jest.

Jeśli jednak bym wymyślił jakiś sposób to ile watów HQI dołożyć ?

Edytowane przez Mistle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeśli jednak bym wymyślił jakiś sposób to ile watów HQI dołożyć ?

 

Watów jak Watów, wylicz sobie ile lumenów będziesz potrzebował na to akwa. Odpowiednia ilość w akwarystyce to 30-60L/1L, przy tej wysokości myślę, że najlepiej 50-60L/1L i wtedy sprawdź parametry oferowanych HQI, ja wybrał bym 2 sztuki dające w sumie potrzebną ilość Lumenów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupować nietanie Glossy, żeby potem je modyfikować? Trzeba było przed zakupem określić swoje potrzeby. Jak koniecznie chciałeś mieć trawnik to trzeba było kupić niższe akwarium. Powinieneś się pogodzić z myślą o Glossy bez trawnika.

 

Modyfikacje są od tego żeby je stosować , wszystko kwestia smaku, gustu i możliwości finansowych.

No teraz to wiadomo, mam nadzieję ,że ktoś kto będzie kupował glossy znajdzie ten topic i przeczyta ile modyfikacji ewentualnie go czeka .

Dziękuję wszystkim za pomoc , zobaczymy co się uda zrobić z HQI .

Najwyżej pożegnam się z trawnikiem  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Modyfikacje są od tego żeby je stosować , wszystko kwestia smaku, gustu i możliwości finansowych.

 

Czyli jesteś majsterkowiczem. OK. :)

 

 

 

ktoś kto będzie kupował glossy znajdzie ten topic i przeczyta
, że taniej, lepiej, szybciej i efektywniej byłoby kupić osobno szkło i osobno pokrywę z odpowiednim oświetleniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...