Skocz do zawartości

Filtr do akwarium 30L


Johny188
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam akwarium 30 L filtr w zestawie który kupiłem wraz z akwarium to diversa Claro 300 do 300l/h oto link http://diversa.info.pl/prod_484_filtr_wewnetrzny_claro_300.html

i chciałem zapytać czy ten filtr mi wystarczy i czy nie kupić czegoś Aquel z UV widziałem takie czy coś innego polecacie  ?

Filtr i nie musi być super tani.

Edytowane przez Johny188
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyj głowicy do zrobienia sobie filtra hamburskiego. Jeśli akwarium już założone, to można zmontować podwieszany. Jeśli puste, można zrobić od zera stacjonarny :) W filtrach wewnętrznych jedynym problemem jest właściwie mizerna powierzchnia filtracyjna wkładów, moc przerobowa może zostać świetnie wykorzystana.

Edytowane przez Dhuz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyj głowicy do zrobienia sobie filtra hamburskiego. Jeśli akwarium już założone, to można zmontować podwieszany. Jeśli puste, można zrobić od zera stacjonarny :) W filtrach wewnętrznych jedynym problemem jest właściwie mizerna powierzchnia filtracyjna wkładów, moc przerobowa może zostać świetnie wykorzystana.

Chce jakiś gotowy filtr kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szkoda kasy? W tym wypadku zostają tylko kaskady pokroju FZN-1 lub jakieś małe kubełki, ale masz już całkiem użyteczny sprzęt, który można podrasować. ;)

Podrasować nie wiem jak zielony jestem w temacie to moje pierwsze akwarium. Wolałby gotowy zestaw może być kaskada lub ten kubełkowe tylko jakieś propozycję nie musi być super tani 150 zł budżet jaki mogę przeznaczyć na filtr.

 

Wysłane z mojego Nexus 6 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamburgi są akurat dziecinnie proste w konstrukcji. :) Wystarczą dwie szybki szerokości 2-3cm, wysokości takiej jak akwarium minus 1cm. Przyklejasz to w kącie robiąc 'ramki' i między to dajesz płat gąbki, przez który przeprowadzasz wylot filtra przyczepionego za gąbką - nawet na youtube można znaleźć poradniki, a koszt czegoś takiego to szybki 5-10zł zależnie od szklarza, silikon 1,5zł, płat gąbki <10zł. Do tego przy rozsądnej obsadzie takiego akwarium hamburga czyści się raz na 6 miesięcy. Moim zdaniem, a mówię to mając kaskadę w 25l, szkoda pieniędzy i zachodu z gotowcami.

 

Niemniej jeśli masz obawy przed projektem zrób-to-sam, to kaskada FZN-1 będzie w sam raz.

Edytowane przez Dhuz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamburgi są akurat dziecinnie proste w konstrukcji. :) Wystarczą dwie szybki szerokości 2-3cm, wysokości takiej jak akwarium minus 1cm. Przyklejasz to w kącie robiąc 'ramki' i między to dajesz płat gąbki, przez który przeprowadzasz wylot filtra przyczepionego za gąbką - nawet na youtube można znaleźć poradniki, a koszt czegoś takiego to szybki 5-10zł zależnie od szklarza, silikon 1,5zł, płat gąbki <10zł. Do tego przy rozsądnej obsadzie takiego akwarium hamburga czyści się raz na 6 miesięcy. Moim zdaniem, a mówię to mając kaskadę w 25l, szkoda pieniędzy i zachodu z gotowcami.

 

Niemniej jeśli masz obawy przed projektem zrób-to-sam, to kaskada FZN-1 będzie w sam raz.

Tak mam obowy przed projektem zrób to sam i wole gotowy zestaw. Pytanie mam czy ta kaskada FZN-1 ona też napowietrzanie ma czy tylko filtrację ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaskada podczas działania wypuszcza wodę ,,znad tafli wody" przez co tworzy się swego rodzaju wodospad.
Ten ruch wody bardzo dobrze nią natlenia (organizmy wodne oddychają tlenem rozpuszczonym w wodzie, niewidocznym dla ludzkiego oka, a nie jak niektórzy sądzą ,,bąbelkami").
Wyjątkiem mogą być ryby z rodziny labiryntowatych które potrafią oddychać również powietrzem atmosferycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sadzicie o tym filtrze http://www.aquael.com.pl/produkty/akwarystyka/filtry-wewnetrzne/73-fan#szczegółytak patrzę teraz i chyba będzie lepiej jeżeli zamontuje wewnętrzny filtr żebym mógł spokojnie zamknąć pokrywę bez kombinowania do tego mógłbym dołożyć deszczownicę jak na filmiku podają że można dokupić deszczownicę i UV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca się zgodzę. Pokrywę wydmuszkę można dociąć ładnie od tyłu/boku i zrobić miejsce na kaskadę. A filtr wewnętrzny nie dość, że zajmuje całym tym plastikiem przestrzeń w akwarium, to ma mało powierzchni filtracyjnej. Równie dobrze możesz zostać przy obecnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca się zgodzę. Pokrywę wydmuszkę można dociąć ładnie od tyłu/boku i zrobić miejsce na kaskadę. A filtr wewnętrzny nie dość, że zajmuje całym tym plastikiem przestrzeń w akwarium, to ma mało powierzchni filtracyjnej. Równie dobrze możesz zostać przy obecnym.

 

Czyli kaskada będzie lepsza od każdego wewnętrznego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...