Skocz do zawartości

54 litry, gatunkowe


adam skalar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie ponownie.

Po prawie rocznej przerwie postanowiłem wrócić do akwarystyki. Mam baniaczek 54 litry (standardowy), i z ważniejszych rzeczy filtr FZN 2 (max 1200 l/h).

Co do parametrów to testy są ciut po terminie, ale pamiętam stare wyniki, które się nie zmieniły, ze względu na to samo miejsce poboru wody.

 

Parametry z pamięci: ph- 6,6-6,8, GH- 5-8 KH- 0-3

 

W tygodniu postaram się do większego miasta pojechać i zakupić testy.

 

Przewertowałem tematy i zauważyłem, że w akwariach 54l można trzymać neony inessa i kirysy (z tych mniejszych).

Moja propozycja: Corydoras panda. Nie mam pojęcia ile ich dać, aby nie było zupy rybnej. Podłożem będzie piach. W gatunkowym zaobserwuję więcej ciekawych zachowań, niż w towarzystwie innych ryb.

 

Z góry przepraszam za ewentualne nie dodanie kreski nad s, lub c, ale niestety alt nie słucha się poleceń.

 

Zapraszam do oceniania i krytykowania.  :icon_e_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne zoologi...
Ja swego czasu zamawiałem parkę i nikt nie robił problemu...
Dodatkowo po jedną rybę byłem w stanie jechać 250km.
Na giełdzie jest wiele ciekawych ryb/roślin/urządzeń, więc warto jechać te 300km +.
Z opolskiego też ,,rzutu beretem'' tam nie mam ;)
Poza tym giełdę w Łodzi podałem jako przykład, może bliżej też coś masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, 15-20 sztuk jednego gatunku drobnicy jak kirysków karłowatych to akurat na takie akwarium. Pod warunkiem, że nie będziesz zaniedbywać podmian i nie zawalisz filtracji, nie powinno być problemu. Inna sprawa, że portfel taki zakup zaboli, jeśli chce się kupić ryby tanie. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w okolicy (50 km) jest jeden w miarę zaufany zoolog, ale niestety jest to asortyment "standardowy" (gupiki, platki, mieczyki, kiryski spiżowe i prętniki). Ten o, którym pisałem ma największy wybór i zazwyczaj chore ryby.

Wracam do pytania. Jaka obsada? Bardzo byłbym wdzięczny, gdyby znalazły się w niej kiryski, a raczej tylko one. Chodzi mi o łatwo dostępne gatunki. Dhuz podałeś mi ryby nieosiągalne w moich rejonach, ale dzięki za podpowiedź.

Edytowane przez adam skalar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Skonkretyzuję pytanie w kilku punktach.

1.Czy kiryski pandy będą miały w takim akwarium wystarczająco  miejsca? (nie chcę męczyć zwierząt)

1.1.Jeśli tak to ile ich umieścić?

2.. Jeśli podany przeze mnie przykład się Wam nie podoba, poproszę o inny. (jeśli można z uwzględnieniem łatwo dostępnych kirysów) (jeśli nie, to każdy przyjmę.)

Dziękuję z góry za odpowiedzi.

Parametry- patrz 1 post.  :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wystarczająco... to zależy, jak na nie spojrzeć. Masz 4-5cm długą rybę, która lubi się szwendać po akwarium w stadzie. 60x30 w podstawie zbiornika to takie konserwatywne minimum dla grupki ~9 sztuk. I nic więcej, bo kiryski nie są wybrednymi zjadaczami, co powoduje, że sporo też wydalają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...