Skocz do zawartości

Jakie ryby jajorodne sa latwe w rozmnazaniu?


Pawel113
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oprocz glonojadow i ryb zyworodnych jakie jescze ryby jajorodne latwo sie rozmnaza? 
Mam 140l
Mam w nim takie ryby jak :
IV brzanki sumatrzanskie 
X molinezji(w tym 4 2cm)
I kosiarka
IV minorki
III glonojady LDA16
VIII neon innesa
Mam jeszcze drugie akwarium 40l i tam mam okolo 20-30gupikow.
Chcialbym przelozyc gupiki do duzego akwa i brzanki do malego gdyz sa one agresywne w stosunku do malych rybek o duzych ogonach. I wtedy moglbym jakies inne rybki o wiekszych ogonach wsadzic do duzego akwa.
Czy polecacie tak zrobic?
I mam jeszcze jedno akwa 20l na przechowywanie narybku.

I mam jeszcze drugie pytanie.
Mam te 3 glonojady LDA16 i chcialbym je rozmnozyc.ale nie wiem jakiej sa plci. Maja okolo 5-6cm.

Jezeli ktos moglby jakies zdj. podeslac gdzie jest wyraznie pokazane plci tych zbrojniczkow.

I czy w ogole moge juz je rozmnazac? Czy nie sa przypadkiem jescze za male? 

A wiec jezeli ktos zna odpowiedzi na te pytania to bylbym wdzieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Formatowanie posta zdradza kopiuj-wklej skądś ;D

 

Jak chcesz coś rozmnożyć, to na pewno nie w takim składzie.

Tak jest skopiowane z innej strony gdzie tez sie udzielalem na ten temat ale nikt nie chcial odpowiedziec na to pytanie ;/

Ryby przejda do innego akwarium takze spokojnie :)

Przede wszystkim proponowałabym nie rozmnażać, bo i tak trochę bałagan jest.

A jakies rybki moze Pan polecic?

Edytowane przez Pawel113
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@OP - yuurei to 'pani' i obowiązuje netykieta, więc piszemy sobie wszyscy per 'Ty' :)

 

Jeśli zrobisz porządek z obsadą i zostawisz w obecnym akwarium zbrojniki, to po zapewnieniu odpowiednich warunków biologiczno-chemicznych (czytaj: świeża, czysta, miękka, lekko kwaśna woda)będziesz mieć młode w momencie, w którym dojrzeją do rozrodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeśli zrobisz porządek z obsadą i zostawisz w obecnym akwarium zbrojniki, to po zapewnieniu odpowiednich warunków biologiczno-chemicznych (czytaj: świeża, czysta, miękka, lekko kwaśna woda)będziesz mieć młode w momencie, w którym dojrzeją do rozrodu.

Mam zamiar w tym 140l zostawic neony i zbrojniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprocz glonojadow i ryb zyworodnych jakie jescze ryby jajorodne latwo sie rozmnaza?

Z doświadczenia wiem że jest mnóstwo ryb jajorodnych którym jeśli tylko stworzy się im odpowiednie warunki, można je łatwo rozmnożyć. Problem jednak nie polega na rozmnożeniu ryb, ale na wykarmieniu narybku. Warto przed przystąpieniem do rozmnażania ryb zapewnić im odpowiedni pokarm. Nie każdy narybek da się wychować na odpowiednio rozdrobnionym suchym pokarmie tak jak ma to miejsce np: przy gupikach, mieczykach itp. Są gatunki które wymagają odpowiednio drobnego pokarmu żywego jak pierwotniaki tzw pył. Nieco większy narybek można już zacząć skarmiać np: najdrobniejszymi larwami solowca i dopiero jak małe rybki osiągną odpowiednie rozmiary można je próbować karmić pokarmami suchymi, choć nie wszystkie będą go chętnie przyjmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jednak nie polega na rozmnożeniu ryb, ale na wykarmieniu narybku. Warto przed przystąpieniem do rozmnażania ryb zapewnić im odpowiedni pokarm. Nie każdy narybek da się wychować na odpowiednio rozdrobnionym suchym pokarmie tak jak ma to miejsce np: przy gupikach, mieczykach itp. Są gatunki które wymagają odpowiednio drobnego pokarmu żywego jak pierwotniaki tzw pył. Nieco większy narybek można już zacząć skarmiać np: najdrobniejszymi larwami solowca i dopiero jak małe rybki osiągną odpowiednie rozmiary można je próbować karmić pokarmami suchymi, choć nie wszystkie będą go chętnie przyjmować.

O tym akurat wiem :( Ale z wykamnieniem nie powinno byc problemu raczej :) Mam 2opakowania pokarmu suchego,1pudeleczko larw ochotek i jakas mrozonke :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie przydałby się żywy pokarm, znacznie łatwiej jest nim wykarmić narybek, ale suchym zazwyczaj też się da. Ochotkę to bym odpuściła ;)
Co do ryb, które łatwo się rozmnażają - właściwie wszystkie pielęgnice, do tego same się wszystkim zajmują :P Kiryski wszelkiej maści, proporczykowce (tylko tutaj u niektórych trzeba robić diapauzę)... Ogólnie większość ryb słodkowodnych raczej łatwo się rozmnaża poza pewnymi wyjątkami (jak np. trzciniaki), jeśli mają idealne warunki, parametry wody, rozmiar zbiornika, towarzystwo innych ryb (lub jego brak) itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zebr to rzeczywiście bardzo łatwo o potomstwo, jednak z doświadczenia wiem że podczas tarła i już po narodzinach młodych te pielęgnice potrafią załatwić o wiele większe od siebie pielęgnice np. pawiookie, także uważaj z czym to będziesz hodował, no i w jakim litrażu.
Co do jajorodnych ładnie mi się rozmnażały jeszcze czerwieniaki dwuplame, ale w akwarium miałem tylko parkę nic poza tym. Piękne ryby, ale trudno dobrać im towarzystwo. W 140l miałyby jak w raju ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko wtedy musisz mieć komu potomstwo wydać.

 

Oddam do sklepu za jakies jedzenie albo inna rybke :)

Pielegnice widzialem na jakies stronie gdzie jakis Pan sprzedawal je z wlasnej hodowli. Podobno ma ich bardzo duzo...

A z tymi czerwianiakami moze byc problem gdyz nie widzialem ich w zadnym sklepie zoologicznym w moim miescie ;/

Edytowane przez Pawel113
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...