Skocz do zawartości

Obsada do 200l. Co wybrać.


PozooR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, jestem na etapie zakładania akwarium.

Akwarium 100x50x40h. 

Podłoże to czarny żwirek bazaltowy 2-3mm i do tego plaża z białego piasku. 

Akwarium jeszcze nie zalane, więc parametrów wody nie znam, jedynie z strony wodociągów wiem, że pH=7,3, Twardość ogólna Wapń i magnez – zawartość sumaryczna) mgCaCO3/l = 292(Średnio twarda).

 

Co do rybek to chciałbym jedną ławicę, jakieś Kiryski na dno, Otoski, i jakąś wyróżniającą sie rybke/rybki. 

 

Jako ławicę chciałem Neony Inessa, ale czytałem że nie trzymają się razem a chcę właśnie żeby ryby pływały w grupie. 

 

Więc myślę nad taką obsadą:

 

- Zwinnik Blehera ok. 20-25

- Kirys Pstry/Spiżowy ok. 6

- Otosek też z 6 rybek

- Parka Pielęgniczek Ramireza

 

Czy taka obsada się nadaje, ewentualnie czego za dużo albo za mało. Czy mogę do tego jeszcze dodać Tetrę Czarną powiedzmy 8 rybek?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyt twardo i zasadowo na wybraną obsadę. Wszystkie wybrane ryby żyją w wodach miękkich i kwaśnych. Do tego obecność żwiru bazaltowego eliminuje wszelkie kiryski oraz przez żwir bazalotwy ryzykujesz podbijanie twardości i pH. Sam zestaw ryb jest niedobrany pod kątem temperatur - Ramirezy i Blehery lubą cieplejszą wodę ~26 stopni, reszta woli 23-24.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wysokich tej twardości wody użycie szyszek czy liści mika się z celem. Ph nie drgnie. Twardość tworzy swego rodzaju bufor ,który trzyma w ryzach ph. Dla zmniejszenia twardości zastosuj wodę demineralizowaną ,albo wodę z filtra ro. Jak już to zrobisz to zastosuj szyszki czy co tam chcesz ,a ph spadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę liczyć na Wasze propozycje co do obsady mojego akwarium? Tak żebym nie musiał obniżać pH,  są taki gatunki, które mogą żyć w takich warunkach? 

Zależy mi na tym, żeby była jedna większa ławica, jakaś ekipa sprzątająca i jakaś parka/harem rybek, które będą się wyróżniać. 

Może coś z Azji? Jakieś Razbory/Brzanki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego, jak 'ekipa sprzątająca' - jeśli sypie się za dużo karmy, to trzeba zmniejszyć karmienie, a nie kupować więcej ryb, które tylko narobią więcej brudu. :P

 

Na środek ławica Miedzika Obrzeżonego 30szt, jako harem Gurami Mozaikowy 1+3 i jesteś ustawiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie pozwolę na zupełny offtop i zapytam (jeśli nie jest tajemnicą) gdzie kupiłeś i za ile szkło w takim wymiarze?

 

Akwarium kupiłem w miejscowym sklepie akwarystycznym, jechałem żeby kupić 100x40x40, ale doradzili mi żeby kupić trochę szersze żeby było więcej miejsca, akwarium było klejone w tym sklepie.

Co do ceny to dokładnie nie pamiętam, ale około 220 zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...