Skocz do zawartości

Dobór zestawu CO2


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

potrzebuje bezobsługowego zestawu CO2 do 240l akwarium;

 

czy może mi ktoś polecić jakiś konkretny set?

 

czytając dostępne zestawy nie mogę stwierdzić czy jest tam zawarte wszystko co potrzeba, przez co nie wiem jaka jest cena końcowa.

 

oglądam następujące zestawy:

 

http://www.plantica.pl/produkty/technika-co2/zestawy-co2/seria-g-system-plant/zestaw-co2-g-system-plant-s-2637

http://www.plantica.pl/produkty/technika-co2/zestawy-co2/seria-plant/zestaw-co2-mini-plant-2619

http://www.plantica.pl/produkty/technika-co2/zestawy-co2/seria-plant/zestaw-co2-medium-plant-2616

 

 

a może ktoś mi zapoda jakiś link do innego zestawu?

 

ps. czy butle CO2 można nabijać?

Edytowane przez Vercynogetorix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowane zestawy są bez butli .

U ciebie egzamin takie coś by zdało :) ,ale osobiście szukałbym czegoś co można samemu poskładać lub okazji na alledrogo-bo takie się czasem trafiają .

 

http://allegro.pl/zestaw-co2-premium-exclusive-z-butla-5l-planta-i5179666932.html

 

Butle można nabijać wielokrotnie-atest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten zestaw z PG co zalinkował KAMYK32 ale w wersji z butlą 2L  wszystko ok po za szklanymi elementami  które  są  lipne .Sam je wymieniłem na  plastikowe (zaworek zwrotny i licznik bąbelków)  szklane z zestawu poprostu się pobiły :).

 

Programator analogowy też lipa   raz ze jest mało precyzyjny dwa przy każdym braku zasilania musisz ustawiać na nowo .Polecam zainwestować w programator elektroniczny

http://allegro.pl/programator-elektroniczny-lcd-tygodniowy-i5744911625.html

 

Dyfuzor   z zestawu też lipa  spiek nie puszcza gazu całym obwodem   w dodatku szybko się zapycha i daje wielkie bąble które nie rozpuszczają  się  w wodzie ,polecam zainwestować w atomizer ja używam czegoś takiego

http://allegro.pl/dyfuzor-przeplywowy-atomizer-reaktor-co2-12-16mm-i5836071971.html bardzo dobrze się spisuje kupiłem  na ebay za 30zl .

 

Sumując zestaw ok po za szklanymi  elementami   na twoim miejscu poszukał bym butli 5L + reduktor + zaworek precyzyjny camozzi + szybkozłączki /zyple camozzi  co do elektrozaworu   to zależy jak chcesz dozować CO2  jak 24/24h to jest zbędny  14/24h to kupuj elektro zawór ACL .

 

Warto przejrzeć OXL i oferty z swojej najbliższej okolicy  tanio można wyrwać butle czy całe zestawy  jedynie zwróć uwagę aby butla miała legalizację .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś chciał wydać ok 350 zł to moge się pozbyć takiego zestawu (z PG): butla 2kg, reduktor, elektrozawór acl (chyba), zaworek precyzyjny camozzi, zaworek przeciwzwrotny szklany + plastikowy, licznik bąbelków szklany, dyfuzor szklany + reaktor narurowy (do podłączenia do unimaxa aquaela). Całkiem możliwe że jeszcze na gwarancji. Pisz pw jakby coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, przynajmniej mam podsumowanie co dokładnie potrzeba.

 

Jakbyś chciał wydać ok 350 zł to moge się pozbyć takiego zestawu (z PG): butla 2kg, reduktor, elektrozawór acl (chyba), zaworek precyzyjny camozzi, zaworek przeciwzwrotny szklany + plastikowy, licznik bąbelków szklany, dyfuzor szklany + reaktor narurowy (do podłączenia do unimaxa aquaela). Całkiem możliwe że jeszcze na gwarancji. Pisz pw jakby coś.

 

Owszem odkupiłbym, ale musiałbym odkupić dopiero po nowym roku.... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie chcę zakładać nowego tematu wiec podepnę się u kolegi.

Chcę zakupić zestaw Co2 do mojego 54l i zdecydowałem się na te dwa

http://sklep.roslinyakwariowe.pl/technika-co2/zestawy-butla/zestaw-075l-standardowy-p-26207.html

i

http://sklep.roslinyakwariowe.pl/technika-co2/zestawy-butla/zestaw-075l-profesjonalny-p-26202.html

W tym pierwszym jet reduktor z dwoma manometry a w drugim zaworek precyzyjny camozzi i nie bardzo jestem pewien czy warto dopłacić. W przyszłości chciałbym odkupić elektrozawór.

Z góry dziękuję za pomoc ;)

 

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Drugi manometr Ci się nigdy nie wychyli.

A to ciekawe co piszesz. Bo u mnie się wychyla.

Pierwszy pokazuje ciśnienie w butli, drugi ciśnienie na wyjściu. To istotny parametr, bo zaworki precyzyjne mają ograniczony zakres ciśnienia roboczego, jak przedobrzymy to zwyczajnie możemy je uszkodzić i mieć problemy z regulacją.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowo klucz : Camozzi. ;)

Za jeden i drugi i tak kupa kasy i wydaje mi się, że jak gdybyś sam złożył sobie zestaw było by dużo taniej.

No i zadaj sobie pytanie czy elektro zawór będzie Ci potrzebny, jeżeli zamierzasz podawać CO2 24 h na dobę (ja przynajniej tak robiłem) to będzie on zbędny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowo klucz : Camozzi. ;)

Za jeden i drugi i tak kupa kasy i wydaje mi się, że jak gdybyś sam złożył sobie zestaw było by dużo taniej.

No i zadaj sobie pytanie czy elektro zawór będzie Ci potrzebny, jeżeli zamierzasz podawać CO2 24 h na dobę (ja przynajniej tak robiłem) to będzie on zbędny.

 

Mam problem w tym że nie potrafię sam skompletować, zresztą jak porównuje z tym co jest na allegro, to nie wydaje mi się żeby było przecenione; możesz podpowiedzieć ile twoim zdaniem powinien kosztować taki zestaw?

 

ps. jeśli chodzi o co2 to zamierzam dawkować naturalnie tj. tylko w nocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mam problem w tym że nie potrafię sam skompletować, zresztą jak porównuje z tym co jest na allegro, to nie wydaje mi się żeby było przecenione; możesz podpowiedzieć ile twoim zdaniem powinien kosztować taki zestaw?

Niestety ale nie mieszkam w pl, ale często przewijają się na forum opinie, że można dużo taniej samemu, by musiał się dokładnie wypowiedzieć ten kto kompletował.

 

 

 

ps. jeśli chodzi o co2 to zamierzam dawkować naturalnie tj. tylko w nocy

No to w ogóle nie potrzebna jest Ci butla, rośliny przeprowadzają fotosyntezę w dzień i wtedy potrzebny im jest węgiel (jest to ich główny budulec), do zapalenia się światła po prostu Ci "wyparuje" z wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale nie mieszkam w pl, ale często przewijają się na forum opinie, że można dużo taniej samemu, by musiał się dokładnie wypowiedzieć ten kto kompletował.

 

 

 

No to w ogóle nie potrzebna jest Ci butla, rośliny przeprowadzają fotosyntezę w dzień i wtedy potrzebny im jest węgiel (jest to ich główny budulec), do zapalenia się światła po prostu Ci "wyparuje" z wody.

 

Z tego co wiem to nie jest tak proste, dodatkowa kwestia to ilość roślin ws/ ich poboru cos2 z wody, z tego co wiem to jednak moje nurzańce lubią co2 choć powiedzmy że większe ilości są niekoniecznie potrzebne,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze... ale po co chcesz dawkować CO2 tylko w nocy jak w nocy rośliny same oddają  dwutlenek węgla do wody, ryby robią to cały czas.

Gdybyś dawkował 24h to wtedy masz mniejsze skoki pH (takie jest moje zdanie i doświadczenie) ale dawkowanie tylko w nocy mija się z celem i szkoda Twojej kasy na tą butlę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze... ale po co chcesz dawkować CO2 tylko w nocy jak w nocy rośliny same oddają  dwutlenek węgla do wody, ryby robią to cały czas.

Gdybyś dawkował 24h to wtedy masz mniejsze skoki pH (takie jest moje zdanie i doświadczenie) ale dawkowanie tylko w nocy mija się z celem i szkoda Twojej kasy na tą butlę.

Własnie mnie olśniłeś że palnąłem głupotę, nie tylko w nocy, ale tylko w dzień...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...