Skocz do zawartości

Rozszczelnienie akwarium? Czy mam się obawiać?


CptMorgan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam akwarium 200 l, na którego lewym dole jest coś co mnie niepokoi.

Mianowicie jak pokazane na załączonych zdjęciach, zrobiła się mała przerwa w silikonie łączącym szybę przednią z boczną. Ponadto, grubość silikonu dzieląca te dwie szyby, w górnej części akwarium wynosi 4mm a w dolnej prawie 6mm. Tak jakby silikon się rozciągnął na dole. Akwarium ponadto pochyla się nieznacznie do przodu jak widać na jednym ze zdjęć.

Akwarium "drugiej ręki", wcześniej używane podobno około roku, aktualnie też około roku stoi u mnie.

Delikatne uchylenie było odkąd pamiętam, a owa przerwa w silikonie CHYBA też, albo chociaż od kilku miesięcy.

Wcześniej mnie to specjalnie nie martwiło nie słyszałem o akwariach które rozszczelniły się po 2 latach, ale obecnie planuję restart akwarium w który zamierzam włożyć znaczną sumę pieniędzy oraz ogromną ilość wysiłku i chciałbym nie ruszać tego akwarium przez chociaż kolejne dwa lata, bądź przynajmniej rok.

I właśnie dlatego zacząłem martwić się o kondycję tego akwarium samego w sobie.

Jak już wspomniałem akwarium w takim stanie stoi około roku.

Czy są powody do niepokoju i czy powinienem pomyśleć o wymianie szkiełka już teraz czy powinno dać radę jeszcze przez ten rok bądź dwa?

Nie oczekuje od Was gwarancji że akwarium wytrzyma, bo wiem że nie jest realne takie coś, ale z może własnego doświadczenia albo czystej dobrej rady mógłby ktoś mi poradzić co robić w takiej sytuacji? Pod akwarium mam nowe dywany, mieszkanie jest wynajmowane a jeśli pewnej nocy *ptfu ptfu* akwarium rozszerzy się o wymiary mojego pokoju to mogę finansowo się nie pozbierać... ;)

PS. Przepraszam za brud na szybie, ale akwarium stoi i tak puste jak narazie i nie specjalnie chce mi się czyścić takie zabrudzenie pustego akwarium.

post-23413-0-78001500-1448576394_thumb.jpg

post-23413-0-81827600-1448576396_thumb.jpg

post-23413-0-83675900-1448576398_thumb.jpg

post-23413-0-97188800-1448576400_thumb.jpg

post-23413-0-51888500-1448576402_thumb.jpg

post-23413-0-10960700-1448576404_thumb.jpg

post-23413-0-13157200-1448576406_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 ale obecnie planuję restart akwarium w który zamierzam włożyć znaczną sumę pieniędzy oraz ogromną ilość wysiłku i chciałbym nie ruszać tego akwarium przez chociaż kolejne dwa lata, bądź przynajmniej rok.

 

Według mnie za duże ryzyko :) jeżeli chcesz zrobić restart za większą kasę to lepiej dorzucić do tego ok.200pln. i kupić nowe szkiełko-po problemie .Na pewno koszta szkła będą niższe niż pokrycie strat po zalaniu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...