Skocz do zawartości

Filtr kubełkowy do akwarium 140L


dawid198805
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę stary temat ale nie chce zakładać nowego.

Chcę kupić filtr kubełkowy do akwarium 140l ale nie wiem czy wybrać unimax 250 czy unimax 500. Mam dużo rybek i bardzo mi brudzą. Filtr FZN2 nie daje sobie rady co tydzień go czyszczę bo ma pełno syfu. Niby 250 jest wystarczający wg producenta ale w 500 podobają mi się dwa wyjścia na deszczownie i dyfuzor jednocześnie. Jaką macie opinie na ten temat. Dodam że sterylizator uv też chcę zamontować do niego.

 

W takich sytuacjach warto założyć jednak własny temat. /ahr/

Edytowane przez ahr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę stary temat ale nie chce zakładać nowego.

Chcę kupić filtr kubełkowy do akwarium 140l ale nie wiem czy wybrać unimax 250 czy unimax 500. Mam dużo rybek i bardzo mi brudzą. Filtr FZN2 nie daje sobie rady co tydzień go czyszczę bo ma pełno syfu.

 

W takich sytuacjach warto założyć jednak własny temat. /ahr/

 

Filtr nie jest od sprzątania "syfu" tylko od utrzymania odpowiedniej biologii w zbiorniku :) ,a od sprzątania jesteś Ty .Oczywiście stricte mechanik może coś tam wspomóc ,natomiast filtr "ogólny" lepiej bronić przed dużym zasyfieniem ze względu na to,że trzeba będzie go częściej otwierać co nie jest dobre dla biologii i samego filtra.

Jeżeli nie myślisz o powiększeniu szkiełka to uni500 może być za duży ;) oczywiście można go zdławić-koszta wyższe.

 

Edytowane przez KAMYK32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Filtr nie jest od sprzątania "syfu" tylko od utrzymania odpowiedniej biologii w zbiorniku ,a od sprzątania jesteś Ty

 

Nie zgodzę się. Uważam nawet, że to mit. Dobrze ustawiony wlot filtra zewnętrznego w akwarium z odpowiednio ułożonym podłożem nie wymaga od akwarysty żadnych zabiegów pielęgnacyjnych żeby utrzymać podłoże w czystości.

 

Ja w moim akwarium nie odmulam nigdy.  Nie ma takiej potrzeby.  

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się. Uważam nawet, że to mit. Dobrze ustawiony wlot filtra zewnętrznego w akwarium z odpowiednio ułożonym podłożem nie wymaga od akwarysty żadnych zabiegów pielęgnacyjnych żeby utrzymać podłoże w czystości.

 

Ja w moim akwarium nie odmulam nigdy.  Nie ma takiej potrzeby.  

Zgadzam się. Mój znajomy ma filtr kubełkowy ponad dwa razy wydajniejszy od zalecanego i nie ma problemu z zanieczyszczeniami. Ruch wody spowodowany przez filtr powoduje że wszystko jest zasysane i filtrowane. Wcześniej miał filtr wydajnością zalecaną wg. wskazań producenta i miał ten sam problem co ja.

Edytowane przez dawid198805
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Koledzy, czy warto kupić filtr unimax 500 do baniaka 140l z dużą obsadą czy lepiej wybrać tańszą wersję unimax 250, a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na sterylizer uv? Chcę do niego zaglądać jak najrzadziej, a zarazem zastanawiam się czy 500-ka nie będzie robiła wiru w akwa. Jestem ciekaw waszych doświadczeń na temat tych filtrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...