Skocz do zawartości

Obsada akwa 112l


luk12
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Posiadam:

Akwarium 112l

Filtr Turbo 750

Napowietrzacz

Oświetlenie świetlówki 2x18w

Easy carbo

Aqua art classic

Pokarm: ichtiovit, mrożonki

Grzałka 100W

Temp zbiornika: 25

 

Planowana obsada:

10x kirys pospolity

10x Rodostonus

10x Furtatus

20x Red Cherry

 

Mam rośliny ale oprócz moczarki nie znam nazewnictwa. Chciałbym jakieś kolorowe ryby średniej wielkości i najlepiej jakby mogły być z krewetkami.

 

Parametry w normie, robiłem test na: pH, GH, KH, NO2, NO3, Cl2 EasyTest JBL. Dzisiaj nie mam czasu wypisać co dokładnie wyszło ale jest ok.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez luk12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10x kirys pospolity

Sprecyzuj, o jaką rybę Ci chodzi. Jeśli o KIRYSA, to masz za małe akwarium. Jeśli o kiryska, to napisz, który gatunek, bo nie ma żadnego 'kiryska pospolitego'. Często spotykane są spiżowe, pstre i ostatnio chyba pandy, ale nie wiemy, o jakiej rybie mówisz.

 

10x Rodostonus

*"Rodostomus", czyli nazwa może się odnosić do dowolnego z trzech podobnych do siebie gatunków, ale pewnie chodzi o najczęściej dostępne - zwinnika Blehera? Daruj sobie w tym akwarium. Miałem Bleherki przez kilka lat w 112l i jest ono dla nich zbyt małe - to ryby aktywne, zwinne i szybkie. Poradniki mówią, że nawet w 60cm można je trzymać, ale to tak jakby psa rasy Husky zamknąć w kojcu 2x5 i nazwać to wybiegiem.

 

10x Furtatus

;_; Chodzi Ci o Pseudomugil furcatus? Naprawdę, nie wiem, czy dobrze rozumiem o jakich gatunkach wspominasz, proszę postaraj się używać prawidłowych nazw - takie drobne 'byki' uniemożliwiają prawidłowy przekaz informacji, bo nie mamy pewności, czy mówisz o P. furcatus, czy o jakiejś rybie, którą w zoologicznym zobaczyłeś pod przekręconą nazwą furcatusa. Furcatusy (jeśli o nich mówisz) nie powinny być trzymane z kiryskami i zwinnikami, ani też z krewetkami karłowatymi, bo mają odmienne wymagania co do parametrów wody.

 

Z krewetkami 'bezpiecznie' możesz trzymać co najwyżej otoski (a i to nie z wszystkimi, bo krewetki tez różnią się wymaganiami co do jakości i parametrów wody) Większość, o ile nie wszystkie inne gatunki ryb będą dziesiątkować młode skorupiaki, które są dla ryb pokarmem.

 

 

Dzisiaj nie mam czasu wypisać co dokładnie wyszło ale jest ok.

Zdefiniuj "OK". :P Bez parametrów nie ruszymy z poradami nt. obsady, bo nie będziemy wiedzieć, czy zwierzaki faktycznie nadają się do tej wody.

Edytowane przez Dhuz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]Parametry w normie, robiłem test na: pH, GH, KH, NO2, NO3, Cl2 EasyTest JBL.[...]

Testy paskowe nie należą niestety do najdokładniejszych. Sugerowałbym zacząć kompletować testy kropelkowe - o niebo dokładniejsze.

Póki co wynik pasków może służyć jedynie jako orientacyjny podgląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o kiryski pstre bądź spiżowe. Tak zwinniki, a furtatus to innej nazwy nie znam takie gość ma wypisane i jest ona pomarańczowo czarna. Wg skali wszystkie parametry są dobre jutro wpisze jak to wyszło.
Jak tak mało ryb może żyć z krewetkami to mogę zrezygnować z nich.
No3 10mg\l
No2 0-0.5
GH >4'd
KH 6'd
Ph 6.8-7.2
Cl2 0
Dzisiejsze orientacyjne parametry.

Edytowane przez Miniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...