Skocz do zawartości

200 litrów Ameryki Środkowej


Gozi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Po dwóch latach z Tanganiką postanowiłem zmienić klimat w akwarium. Nazwa tematu trochę przekłamuje, ponieważ nie jest to typowo biotopowy zbiornik, chociażby ze względu na roślinność jaka w nim się znajduje, ale są to pozostałości i szkoda było wyrzucić. Na wstępie dodam jeszcze, że akwarium nie jest skończone i jeszcze nie ujrzycie tutaj docelowej obsady. Tak więc:
 
Akwarium 200L, 100x40x50
Oświetlenie 1x30w 4500K
Filtracja JBL Cristal Profi e900
Podłoże Piasek
Roślinność Anubias, Kryptokoryny, Nurzaniec
Dodatkowo Korzenie, kamienie, gałęzie
Planowana Obsada Cryptoheros nanoluteus, Xiphophorus hellerii
 
Na chwilę obecną w baniaku pływają sobie 3 Endlerki i 3 krewecie, które jakiś czas pomieszkiwały w kuli :oops:. Problem może być ze znalezieniem herosów, czekam na odzew ze sklepu, jeśli będą na giełdzie to mi sprowadzą, jak nie, będę szukał na własną rękę.
 
Na razie zdjęcie jeszcze pustego akwarium, na chwile obecną już wygląda inaczej, ale kolejna odsłona gdy akwarium będzie skończone.

 

post-11261-0-49295900-1446725969_thumb.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jest postęp, jednak do końca jeszcze wiele brakuje. Doszło kilka wcześniej zapowiedzianych Kryptokoryn, gałęzi oraz Mieczyki w składzie 1+3.

Niestety nie mogę znaleźć C.Nanoluteus no i co jest dosyć zabawne ale i Nurzańca. :P

 

Stan obecny:

fb193380a509.jpg

 

4132a8788c6d.jpg

 

1562725d9e0d.jpg

 

484755a1ad3b.jpg

 

Na chwilę obecną tyle. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Od ostatniego kilka zmian. Więc po kolei:

- doszedł Nurzaniec i Rogatek

- zmiana barwy światła z 4500 na 7500K

- niestety nie znalazłem C.Nanoluteus zamiast tego pływa 6 młodych Cryptoheros sp. honduran red point.

 

To tak na szybko, poniżej poglądowe zdjęcie i krótki filmik, zapraszam. ;)

post-11261-0-06077800-1450035429_thumb.jpg

 

No i filmik:

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...