Skocz do zawartości

Pomoc w identyfikacji i zwalczeniu glonów.


Korczydar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nie będę zakładał nowego tematu, podepnę się z pytaniem. Nie było mnie w domu 6 tygodni, w tym czasie miałem awarię komputera, wciąż piszczał z uwagi na błąd sondy Ph. Poskutkowało to wyłączeniem go, a co za tym idzie odcieniem co2 i pomp nawozowych. Po powrocie zastałem zbiornik z tym czymś na szybach, roślinach i rurach od filtrów(zdjęcia). Mogę prosić o pomoc w identyfikacji tego? Okrzemki,sinice , brunatnice?! Nie wiem jak do tego się zabrać... Parametry wszystkie ok poza po4, poza skala, ale podobno te testy często kłamią...
Nie wiem jak wkleić foty z telefonu...

 

Założyłem Ci osobny wątek, nie podpinamy się pod inne wątki - glon glonowi nierówny, tak samo jak parametry w zbiornikach. /Miniu/

post-19835-0-58163700-1446561682_thumb.jpg

post-19835-0-43814500-1446561871_thumb.jpg

Edytowane przez Miniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziadłem dokładnie to samo tylko ray, gdy kolega zakładał sobie 30L.
Na start dał "starter" (nazywany 'bakteriami w butelce") Seachem'a.

Woda kranówka kh10 GH 20 ph7,6.

Podmian nie robił przez 3 tygodnie gdy dojrzewało, ale po tym czasie rośliny nadawały się do wyrzucenia - całe oblepione tym syfem.

Walczyliśmy z tym, ale najlepszym rozwiązaniem okazał się restart, wymiana Manado na piasek, zmiana roślin oraz woda z mojego zbiornika.

 

Czyszczenie ręczne nic nie dało (nie chciało zejść), przedawkowywanie Carbo też. Woda utleniona punktowo - brak efektu.

Takie mam z 'TYM' doświadczenia.

 

Na twoim miejscu bym podawał dwutlenek węgla i nawozy w dawce 70%, zastąpił rośliny przykryte brązem a ozdoby oczyścił.
Poniżej zdjęcia jak to wyglądało.

post-21434-0-63189200-1446611712_thumb.jpg

post-21434-0-77272200-1446611807_thumb.jpg

Edytowane przez Adamu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to żeś mnie nie pocieszył... :( Bawię się zbiornikami już ponad 20 latek, a takiego gnoju jeszcze nie widziałem... Ja mam zbiornik 600l, na żwirze 1-3mm, w podłożu kulki filtusa. Część roślin wciąż rośnie dobrze, a mimo to syf się nie cofa. No nic, będę walczył bo restart to dla mnie ostateczność...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...