Skocz do zawartości

[55 l.] Moje pierwsze CW


Beniek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Doberek :)

 

- Akwarium:

60x30x30

 

- Oświetlenie 25 W 6500K

- Temepratura 25 C

- Podłoże:  piasek

- Filtr: Aquaclear 

- Tło : czarny brystol ( tylko jeszcze przez ten tydzień, zamieniony na czarną folię, za którą pragnę serdecznie podziękować Panu Hubertowi (Ursus), jak i za ten piękny napis nad akwarium :D )

 

- Fauna: 2x Pielęgniczka Ramireza, dojdzie 10x Neon Zielony 

- Flora: Hydrophilia Corymbossa, Sagitara Subalata, Żabienica ( ? ) i reszta (?) ;)

 

Parametry: 

ph 6.0

gh 5

kh 0 -1

Fe 0.25

K 25 mg/l

NO3 5

PO4 0,25

NH3 0

NO2 0

Cu 0

 

Jest to moje pierwsze tego typu akwarium, zatem tyłka nie urywa :)

 

Za pomoc przy doborze obsady chcę podziękować Naszemu koledze Rafałowi ( Pley ), oraz jak wspomniałem wcześniej Panu Hubertowi, za wszelką pomoc i dobre serce :)

 

Wybaczcie za marną jakość zdjęć, fotograf nigdy dobry ze mnie nie był :)

I tę smugę za szybą hehe

Tla w obu akwariach ogarnę za tydzień ( urlop ) 

post-7144-0-25122000-1446390656_thumb.jpg

Edytowane przez Beniek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
No, ale w takim razie dokładnie mi objaśnij na czym polegać ma Crystal Water

Nie Crystal Water tylko Clear Water. Nie ma czego objaśniać, oznacza to po prostu wody przejrzyste nie precyzując gdzie (w sensie biotopu) miałyby się znajdować. Są biotopy CW z rejonów Azji, Ameryki itd.

Jak potrzebujesz inspiracji to poszukaj w galeriach forum (tym ale i innych) baniaków opisanych jako CW i po sprawie :)

 

PS. Ja także miałem kiedyś biotop CW Ameryki południowej, nie jest trudno znaleźć przykłady takich baniaków.

 

 

Zasadniczo CW głównie mi się kojarzy z kawałkiem korzenia, rośliną, piaskiem, lekką herbatką

No jak herbaciana woda to już nie będzie Clear Water, tylko BW. Pozostałe skojarzenia już bardziej trafione ;)

Edytowane przez Limak86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Crystal Water tylko Clear Water. Nie ma czego objaśniać, oznacza to po prostu wody przejrzyste nie precyzując gdzie (w sensie biotopu) miałyby się znajdować. Są biotopy CW z rejonów Azji, Ameryki itd. Jak potrzebujesz inspiracji to poszukaj w galeriach forum (tym ale i innych) baniaków opisanych jako CW i po sprawie   PS. Ja także miałem kiedyś biotop CW Ameryki południowej, nie jest trudno znaleźć przykłady takich baniaków.

 

I o taką definicję mi chodziło :)

 

 

 

 

No jak herbaciana woda to już nie będzie Clear Water, tylko BW. Pozostałe skojarzenia już bardziej trafione

Jedyne łączące cechy to akwarium i BW: parametry, obsada, korzenie ;)

Wiem, czy jest BW, jestem tu nie od dziś, na to bym nigdy się nie zgodził :)

 

 

No jakby to akwarium określić... Hybryda?

Edytowane przez Beniek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem mogę to akwarium nazwać CW :)

 

Korzenie i lekka herbata z czasem będą, lecz jeśli chodzi o parametry, obsadę, są zbliżone do tych panujących w BW :)

Lecz nigdy nie będzie Black Water.

Korzenie i lekka herbatka mają tylko nadać klimatu :)

 

 

 

 

Ta woda tylko w nazwie jest przejrzysta.

 

Też mi się to tak kojarzyło, nie byłem tego pewien.

Wedle nazwy, każde akwarium, które jest przejrzyste, mogło by zostać CW? ;)

Nie sądzę.

Edytowane przez Beniek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 5 tygodni później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...