Skocz do zawartości

Obsada akwarium 112l i ewentualnie 54l


combo21
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

O akwarium myślałem od długiego czasu, ok. roku temu założyłem swoje pierwsze akwarium 54l – zestaw od Aquaela. Spodobało się więc założyłem nowe większe ok. 3 miesiące temu.

Baniak: 112l z pokrywą

Grzałka: Aquael gold 150W

Filtr: Aquael FZN-2

Oświetlenie: 4xblok Power LED + 2 taśmy LED

Podłoże: piasek kwarcowy, nie o najmniejszej granulacji, trochę grubszy ale nie wiem dokładnie jaka granulacja

Ozdoby: korzeń, groty z kamieni

Rośliny: żabienice, anubias, rotole, hygrophile, ludwiegie, hemianthus i trochę innych pojedynczych

 

Obsada:

Para Pielęgnic Ramireza

8szt Neon Inessa

5+1szt Mieczyk Hellera

9szt Danio pręgowane

4szt Kirys Panda

1szt Zbrojnik niebieski

 

Parametry wody:

Temperatura wody: 24 - 25 stopni

pH: 7,6

GH: 12

KH: 8

NH3: 0

N03: 10mg/l

N02: pomiędzy <0,3 a 0,3mg/l

 

Obecnie przymierzam się do odpalenia pierwszego zbiornika 54l ponieważ mam w kotniku 3 małe mieczyki i prawdopodobnie jedna lub dwie samice mieczyka są też kotne a jak małe wpuszczę do dużego zbiornika to mi je coś zeżre ;)

 

Co sądzicie o tej obsadzie? I o parametrach mody w akwarium? Wiem wiem, dwie ławice w jednym akwarium ale żyją w zgodzie. Po odpaleniu mniejszego zbiornika mogę zrobić roszady i coś do małych mieczyków przenieść tylko co?

Edytowane przez combo21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na innym forum już Ci wyjaśniłem pokrótce problemy z taką obsadą. W 112l możesz zbić twardość i pH i zatrzymać tam neonki, kiryski i zbrojnika przy temperaturze niższej, niż 25 stopni. Albo zostawić taką wodę, ale iść w inne gatunki. Za 54l nie zabieraj się póki nie ogarniesz obsady w głównym.

 

 

 

Do 112l Mieczyki
Dla mieczyków 100x40x40 to rozsądne minimum. Kawał ryby, szkoda kisić.

 

 

Do 54l Danio
Takie torpedy do 54l akwarium? Nie dość, że ryba będzie miała mało miejsca do pływania, to będzie wyglądać nudno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...