Skocz do zawartości

Filtr nie "ciągnie" wody - Tetra EX 800 Plus


Dzierzka666
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po długiej przerwie. Mam dosyć dziwny problem.

W tamtym roku zakupiłam filtr Tetra EX800 Plus. Ponieważ jest zaopatrzony w prefiltr, czyszczenie go ograniczałam do płukania tej gąbki. Poza tym - akwarium ma pojemność 160 l, pływają w nim tylko 3 ryby :mrgreen:  (1 zbrojnik i 2 gurami mozaikowe). Parę dni temu postanowiłam jednak wyczyścić go całego, gdyż zaczął dosyć głośno chodzić.

 

Z instrukcją w ręku wykonałam wszystko tak, jak powinnam. Wymieniłam włókninę, wyczyściłam pozostałe wkłądy filtracyjne, oczywiście wyczyściłam także wirnik i sprawdziłam jego stan - nie wygląda na uszkodzony.

Zalałam filtr wodą i niestety hałas nie zmniejszył się, a nawet zwiększył. Akwarium stoi w sypialni, więc mozecie sobie wyobrazić noc :wsciekly:

Przeglądnęłam wszystkie możliwe powody hałasu wymieninone w instrukcji i żaden sposób nie pomógł. Filtr jest praktycznie non stop zapowietrzony, po 4 godzinach odpowietrzania wg instrukcji z forum udało mi się odpowietrzyć węża. Hałas jednak nie zniknął. Siostra mi doradziła wyjąć stoper z deszczownicy i cud :!: filtr chodzi cichusieńko. Jest jednak ale...zauważyłam, że woda praktycznie nie zasysa się. Ściągnęłam prefiltr myśląc, że w nim tkwi przyczyna, ale jednak nie. Chociaż zawory odkręcone są na maximum, woda niemalże cieknie. Kiedy podchodzę bliżej, słyszę, jak przelewa się w wirniku. Dalsze odpowietrzanie nie przynosi rezultatów.

 

I teraz kombinuję, co tu zrobić, żeby filtr działał jako filtr, a nie tylko kiepskiej jakości napowietrzacz :razz: . Przyznaję jednak, że moje pomysły wyczerpały się, stąd moja prośba o Wasze porady...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moją starą tetrę po czyszczeniu musiałem porządnie strząchnąć żeby zaczęła chodzić jak należy.

Poza tym najczęściej zapychały się węże, które trzeba dokładnie przepłukać pod ciśnieniem.

 

Czasami jak nie chciał startować to brałem filtr do łazienki podłączałem wlot pod węża od prysznica i odkręcałem kran na max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz sprawdzić dokładnie obieg wody w samym filtrze. Mam na myśli prawidłowe ułożenie koszy na media. Czy otwory są aby jeden nad drugim i tworzą, hmmm jakby to nazwać rurę do samego dna kubła. I co najważniejsze czy prawidłowo jest załozona głowica. Czyli otwor dostarczający wodę do filtra jest w jednej płaszczyźnie z otworami w koszach. Jeśli wszystko się zgadza powinno być ok.

 

Wysłane z mojego DRIVE2 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Czy rozwiązałeś problem z zapowietrzaniem tery ?

Jeśli nie to Ci pozwoli na częściowe zdiagnozowanie problemu .

Foto 1 - czy są widoczne bruzdy w plastiku pompki

Jeśli tak możliwe że w tym miejscu zaciąga powietrze .

Foto 2 - jeśli ta uszczelka jest płaska i nie wiele szersza od krudźca na którym jest osadzona

to stawiam na to miejsce .

Mam dwa EX 1200 i w obu był właśnie ten problem – osobiście pozbyłem się tych przyłączy

w obu wkleiłem rurki ½ cala .

post-21256-0-27265900-1445700288_thumb.jpg

post-21256-0-77353100-1445700293_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam ponownie i przepraszam za długie milczenie - taka praca i nie miałam internetu, potem - przyznaję się bez bicia - zapomniałam :( 

 

Bardzo dziękuję za odzew i porady, wyczyszczenie węży pomogło wtedy.  Mam nadzieję jednak, że innym przydadzą się pozostałe porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...