Skocz do zawartości

Grzałka i jej większa moc


qrazer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
 
Jak zwykle mam parę pytań:
1. W 63 litrowym akwarium mam grzałkę o mocy 100W COMFORTZONE GOLD. I tu pada moje pytanie czy ta grzałka nie jest jednak za duża do mojego akwa? Niby jest napisane, że jest od 60 do 100L. Gdzieś na jakimś forum jakiś Gość pisał, że miał też większą grzałkę w małym akwarium i coś mu się ona zepsuła, a podobno zagotowało mu rybki do ponad 40 stopni. W trosce przed takim zdarzeniem wolałbym jednak uniknąć takiej sytuacji. Czy możecie Się wypowiedzieć coś w tym temacie? :)

 

2. Mam zalane akwarium od ponad tygodnia, mam tam w nim korzeń, który ma gdzieniegdzie ostre krawędzie. Czy powinienem je spiłować aby mój bojowniczek się nie pokaleczył?

 

A tak dla wyjaśnienia to kupiłem większą grzałkę gdyż na youtubie oglądałem filmik, w którym gość mówił żeby kupić trochę większą grzałkę niż być powinna, podobnie z filtrem.

 

Pisownia. /Miniu/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie stanie. A temu komuś zagotowało rybk,i bo pewnie zepsuł się termostat i grzałka się nie wyłączyła. Bardzo rzadki przypadek. 

Nie musisz piłować ostrych krawędzi, nic się mu nie stanie.

 

Lepiej mieć mocniejsza grzałkę, bo jest bardziej wydajna a może kiedyś kupisz większe akwarium i wędzie w sam raz. Co do filtra to nigdy nie kupuje się "na styk". Zawsze musi być troszkę mocniejszy ale oczywiście wszystko ze zdrowym rozsądkiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Bez problemu możesz jej użyć :) problem mógłby się pojawić gdyby grzałka nie posiadała termostatu.

2) Jeżeli faktycznie są to ostre krawędzie to radzę je delikatnie zaokrąglić,spiłować -pozwoli to na uniknięcie przypadkowych mechanicznych uszkodzeń ryb.Bo podejrzewam,że bojek sam tam nie będzie :)  i ryby mogą się energicznie gonić,a to już prawie pewne uszkodzenie.Lepiej takim sytuacją zapobiegać na początku .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mam zalane akwarium od ponad tygodnia, mam tam w nim korzeń, który ma gdzieniegdzie ostre krawędzie. Czy powinienem je spiłować aby mój bojowniczek się nie pokaleczył?

Kiedyś nie zwróciłem na to uwagi i trafiłem na bojownika, który uwielbiał przeciskać się przez możliwie najwęższe krawędzie. Postrzępił sobie płetwy bardzo mocno i to w bardzo krótkim czasie. Oczywiście nie w tym rzecz by wszystkie krawędzie były idealnie gładkie ale te najostrzejsze możesz wygładzić.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...