Jump to content

Grzałka i jej większa moc


Recommended Posts

Witam
 
Jak zwykle mam parę pytań:
1. W 63 litrowym akwarium mam grzałkę o mocy 100W COMFORTZONE GOLD. I tu pada moje pytanie czy ta grzałka nie jest jednak za duża do mojego akwa? Niby jest napisane, że jest od 60 do 100L. Gdzieś na jakimś forum jakiś Gość pisał, że miał też większą grzałkę w małym akwarium i coś mu się ona zepsuła, a podobno zagotowało mu rybki do ponad 40 stopni. W trosce przed takim zdarzeniem wolałbym jednak uniknąć takiej sytuacji. Czy możecie Się wypowiedzieć coś w tym temacie? :)

 

2. Mam zalane akwarium od ponad tygodnia, mam tam w nim korzeń, który ma gdzieniegdzie ostre krawędzie. Czy powinienem je spiłować aby mój bojowniczek się nie pokaleczył?

 

A tak dla wyjaśnienia to kupiłem większą grzałkę gdyż na youtubie oglądałem filmik, w którym gość mówił żeby kupić trochę większą grzałkę niż być powinna, podobnie z filtrem.

 

Pisownia. /Miniu/

Link to comment
Share on other sites

Nic się nie stanie. A temu komuś zagotowało rybk,i bo pewnie zepsuł się termostat i grzałka się nie wyłączyła. Bardzo rzadki przypadek. 

Nie musisz piłować ostrych krawędzi, nic się mu nie stanie.

 

Lepiej mieć mocniejsza grzałkę, bo jest bardziej wydajna a może kiedyś kupisz większe akwarium i wędzie w sam raz. Co do filtra to nigdy nie kupuje się "na styk". Zawsze musi być troszkę mocniejszy ale oczywiście wszystko ze zdrowym rozsądkiem. 

Link to comment
Share on other sites

1) Bez problemu możesz jej użyć :) problem mógłby się pojawić gdyby grzałka nie posiadała termostatu.

2) Jeżeli faktycznie są to ostre krawędzie to radzę je delikatnie zaokrąglić,spiłować -pozwoli to na uniknięcie przypadkowych mechanicznych uszkodzeń ryb.Bo podejrzewam,że bojek sam tam nie będzie :)  i ryby mogą się energicznie gonić,a to już prawie pewne uszkodzenie.Lepiej takim sytuacją zapobiegać na początku .

 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Mam zalane akwarium od ponad tygodnia, mam tam w nim korzeń, który ma gdzieniegdzie ostre krawędzie. Czy powinienem je spiłować aby mój bojowniczek się nie pokaleczył?

Kiedyś nie zwróciłem na to uwagi i trafiłem na bojownika, który uwielbiał przeciskać się przez możliwie najwęższe krawędzie. Postrzępił sobie płetwy bardzo mocno i to w bardzo krótkim czasie. Oczywiście nie w tym rzecz by wszystkie krawędzie były idealnie gładkie ale te najostrzejsze możesz wygładzić.  

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...