Skocz do zawartości

Ważki w Nano akwarium.


harywi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Jedynie ci zauważyłem to to ze dwie samiczki Amaro które miały jaja jakiś czas temu znikły

Znikły jaja czy krewetki? Jak jaja to normalne, jak krewetki to w tym przypadku również, ważki musiały coś jeść, żeby przezyły do takiego przepoczwarzenia.

 

Polecam przewinąć do 3:18 z tego co widać dalej to bardzo żarłoczne stworzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie bardzo żarłoczne . Zastanawia mnie tylko to jak mogłem je nie zauważyć w akwarium .

Co do zniknięcia to oczywiście dwie samiczki znikły a po jajach zostały tylko trzy młode.

Tak jak piszesz czymś musiały sie odżywiać te ważki aby tak wyrosnąć .

Thx za filmik.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę was od razu z góry przeprosić za mój błąd a mianowicie cały czas miałem na myśli Red Cheery .

W moim akwa sa rownież Amano lecz nie o tych chciałem pisać i sie pomyliłem wprowadzając was w błąd.

 

Fakt jest taki ze naprawdę nie mam pojęcia gdzie "odchodowaly" sie takie duże okazy ważek i wogule ich nie zauważając .

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie przywlokłeś je z roślinami. Ostatnio widziałem w Kakadu w zbiorniku z roślinami jak jedna sobie tam hasała.
Larwy ważki dobrze się kamuflują.
Też miałem jedną w akwarium z Neoheterandriami gdzie pływał też narybek.
Dla niej takie rybki to był łatwy kąsek.

 

2014-02-0_shahnsp.jpg

 

Ciężko było ją odłowić. Musiałem zrobić trochę kipiszu.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kąpiesz rośliny w roztworze nadmanganianu potasu ( do kupienia w aptece) najlepiej w tabletkach.

2 tabletki (200 mg) na 1 liitr wody, delikatne rośliny 15 minut, te wytrwalsze można nawet 45 minut, płukasz i do akwarium.

Po takim czymś na roślinach nie powinno być żadnego życia i spokojnie możesz je wtedy posadzić w akwarium bez obawy, że coś przywleczesz z nimi.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...