Skocz do zawartości

Pyszczaki dziczeją :|


hanysek87
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od pewnego czasu moje pyszczaki dziczeją , przy wyłączonym świetle ryby za dnia pływają po całym akwarium , a przy oświeconym siedzą pod skałami ...

Zaznaczam że nigdy tego problemu nie miałem gdyż światło im nigdy nie przeszkadzało , z miesiąc czasu już ten problem mam na_pewno ...

 

Jakieś porady ?

 

Załączam zdjęcia dowodu.

post-15009-0-61094900-1444138602_thumb.jpg

post-15009-0-02536000-1444138619_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego za dnia jest wyłączone oświetlenie?

Od godziny 15 do 22 dziennie jest świecone i problemu nie było , a teraz zgaszone pływają , włączone schowane.

 

Parametry wody?

Coś zmieniałeś w ostatnim czasie?

Standardowo co 2-3 tygodnie spuszczam i dolewam 30 % wody , nigdy to im nie przeszkadzało , parametry nie są mi wiadome.

 

Jaki masz cykl dobowy oświetlenia i jaki typ oświetlenia?

15-22 ,  oświetlenie standardowe tam są dwie świetlówki 20 W.

 

Do jedzenia wychodzą ale zachowują się jak piranie ... jak najszybciej zjeść i się schować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@hanysek87,  A mają wyblakłe kolory ? 

 

Ładne ostre kolory.

Ja bym zmierzył NO3 i NO2- prawdopodobnie tutaj leży problem.

No i śmiało możesz wyłączyć jedną z świetlówek.

Hmm w mojej obudowie niestety nie da się wyłączyć jednej świetlówki , a co do NO3 i NO2 , nie robiłem testów nigdy w życiu a Malawi mam prawie rok , a zachowanie zmieniły z miesiąc temu na pewno...

Edytowane przez hanysek87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Hmm w mojej obudowie niestety nie da się wyłączyć jednej świetlówki , a co do NO3 i NO2 , nie robiłem testów nigdy w życiu a Malawi mam prawie rok , a zachowanie zmieniły z miesiąc temu na pewno...

Co do oświetlenia można np. zasłonić folią alu świetlówkę i po sprawie :) co do reszty to ryby rosną,a co za tym idzie robią większy "syf" i podmiany jakie robisz są na pewno za rzadko i za małe-o filtracji nie wspomniałeś ani słowem jak i o samej obsadzie i szkiełku ;) które jest stanowczo za  małe jak na ryby które można dostrzec na foto więc NO3 to takie min. które wypada zrobić,a również PH,kh,gh nie należy lekceważyć.Kłopoty zaczną się dopiero pojawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomysły które bede musiał zrealizować , ale wytłumaczcie mi co ztym wszytskim wspólnego ma światło właczone że ryby sie chowią a przy zgaszonym pływaja :)

 

Na forum wymagana jest poprawna pisownia.

Mowa o tym w regulaminie, który zaakceptowałeś podczas rejestracji. /Luna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pocisnąłbym pH bliżej ośmiu, tak dla bezpieczeństwa i zdrowia ryb. No i zredukuj lub przyciemnij oświetlenie - roślin nie ma, więc solara niepotrzebna. Ryby wybrały sobie swoje kryjówki i gdy robi się zbyt jasno jak na ich gusta, to dają nogę.

 

Do tego robisz rażąco małe i rzadkie podmiany wody jak na tą obsadę. Ryby mogą być zestresowane obecnością nadmiaru związków azotowych w wodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 litrów dwa razy w tygodniu. 30% tygodniowo to podmiana przy normalnej obsadzie, Ty robisz 30% co dwa tygodnie przy obsadzie mocno obciążającej biologię, w zbyt małym dla tej obsady zbiorniku. ;)

 

za chwile zrobie podmiane , a tej sody małą łyżke podać ?

 

6.1. Wymagane jest dbanie o poprawność gramatyczną i ortograficzną wypowiedzi.

Byłeś już upominany 4 posty temu, zatem otrzymujesz ostrzeżenie. /Luna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...