Skocz do zawartości

Padające krewetki, o co chodzi ?


włóczykij
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przybliżę szybko temat... Otóż dwa tygodnie temu robiłem restart akwarium 80x40x40 - tylko wymiana podłożą + nowy korzeń + porządek z roślinami. Niestety nie mam możliwości odczekania 4 tygodni aby akwarium dojrzało (małe mieszkanie) więc wpuściłem wszystko po skończonej robocie. W akwarium jest dojrzały filtr + minimum 50% wody ze starego akwarium. 

 

Po około 1,5 tygodnia zauważyłem martwe krewetki. Krewetki wyglądają bardzo dziwnie, mają tak jakby pęknięty pancerzyk. Z około 40 krewetek wyłowiłem 4 martwe między środą a piątkiem. Przez weekend żadnej martwej nie zauważyłem. 

 

Krewetka wygląda jak na zdjęciu, widać pęknięty pancerzyk. Proszę powiedzieć czy to problem z wylinką czy może coś innego?

 

Parametry jakie były w ubiegłym tygodniu:

 

NO2 - 0

NO3 - 20
PH - 7,5
GH - 10
KH - 5
PO4 - O,25 - 0,50
FE - O

 

Nowe będę miał dzisiaj lub jutro. 

Reszta obsady to: 10kardynałków, 5 kirysków pigmejów, 4 neony inesa, zbrojnik niebieski no i krewetki.

post-17537-0-48168400-1443425231_thumb.jpg

post-17537-0-41861300-1443425234_thumb.jpg

Edytowane przez włóczykij
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj badałem wodę. Za bardzo parametry się nie zmieniły No3-10, GH - 9. 

Wczoraj też znalazłem kolejną martwą krewetkę. Myślicie że to może być wina GH? Przed restartem miałem w akwarium duży kamień znad polskiego morza, może on miał tam swój wkład ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...