Skocz do zawartości

Pytania do nowego akwa


Rekomendowane odpowiedzi

Karmowe? Jedyne co na ten temat widzę to żywy pokarm, który jest sprzedawany na paczki, ale z tego co widzę to one są słonawowodne, a do tego jak nie zostaną skarmione natychmiast to zbierasz je z podłogi, o te same chodzi?

 

Pisownia. /Miniu/

Edytowane przez Miniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dhuz, miał na myśli chyba coś na zasadzie próby prawa bytu krewetek tanim kosztem :) Podejrzewam jednak, że za długo nie pożyją. Z tego co czytałem na ich temat to niekoniecznie potrzebują słonej wody.  
 

 

Karmowe?

Ostatnio założyłem temat w ich sprawie:  LINK

 

 

a do tego jak nie zostaną skarmione natychmiast to zbierasz je z podłogi

Nie rozumiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karmowe? Jedyne co na ten temat widzę to żywy pokarm, który jest sprzedawany na paczki, ale z tego co widzę to one są słonawowodne, a do tego jak nie zostaną skarmione natychmiast to zbierasz je z podłogi, o te same chodzi?

 

Pisownia. /Miniu/

Raz: nie, nie potrzebują. P. varians (bo to one są zwykle tymi karmowymi) może żyć w słodkiej wodzie i nic temu robactwu nie będzie. Słonej wody potrzebują tylko do rozmnażania. Z podłogi nie wiem po co chcesz je zbierać, skoro będą bez problemu żyć w akwarium. To nie Amano, która jest słynna z ucieczek.

 

Dwa: tak, karmowe. Jeśli przeżyją - dobrze dla nich. Możesz wpuścić coś z 'ozdobnych'. Jeśli nie - przynajmniej ryby sobie podjadły. A teraz wyobraź sobie swoją minę, gdyby świeżo wpuszczone stadko RCS zostało ordynarnie zeżarte do cna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki, zobaczymy, przyznam że zaczynam mieć trochę wątpliwości co do sensu przedsięwzięcia, im więcej czytam na temat interesujących mnie gatunków, tym większy bajzel widzę i często sprzeczne informacje.

 

Tak czy tak, na razie temat idzie ad-acta do pojawienia się dojrzałego zbiornika (2-3tyg)

 

Dzięki za pomoc!

Edytowane przez Vercynogetorix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...