Jump to content

AQUAEL FILTR KASKADOWY (10-40L) VERSAMAX FZN mini

logitech
 Share

Recommended Posts

Witam,

do akwarium ok 46L planuję zakupić filtr kaskadowy. Spodobał mi się model jak  w temacie czyli AQUAEL FILTR KASKADOWY (10-40L) VERSAMAX FZN mini

(http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5068847687&reco_id=8d3fe2d9-5ed4-11e5-a31d-fa163e045498&ars_rule_id=802&ars_socket_id=30&ars_source=ars)

Proszę Was o radę. 

1. Czy ten filtr spełni swoje zadanie w 46l z małą obsadą małych ryb (2- 4)?

2. Czy zamiast waty warto w takiego malucha wsadzać ceramikę?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Muszę się zgodzić :)
Generalnie zawsze lepsza jest nadfiltracja niż "troszkę za mało". Może trzeba za filtr zapłacić 2 razy więcej, ale lepiej zapłacić 2 razy więcej od razu, niż kupić słabszy, a potem jednak musieć dokupić mocniejszy.

1. Lepiej kup FZN-1 przepływ można zawsze zmniejszyć.

2. Pewnie nawet w 15l mam ceramikę.

Jeśli coś źle powiedziałem proszę o poprawę   ;-)

Uważasz że ten filtr nie wystarczy na to akwarium?

Nie planuje większego zarybienia tego baniaczka ani przestawienia filtra do innego zbiornika.

Wczoraj założyłem nowy baniak - 36l. Wsadziłem do niego FZN-2 i powiem szczerze, że pomimo odkręcenia na max, jakiegoś dużego zamieszania nie robi. Co prawda jest cały zasypany grysem koralowym i to może zmniejszać przepływ, ale mimo to uważam, że dla tego litrażu nie ma sensu brać niczego mniejszego. Pomiędzy FZN-1 i FZN-2 jest 10 zł różnicy - bierz "dwójkę".

Drugiego zalania rodzina u mnie nie zniesie, więc zostaje przy FZN1 Aquael-owskiej. Ma miejsce na dwa wkłady więc gąbka i ceramika tam będzie.

Zamówiony AQUAEL FILTR KASKADOWY  VERSAMAX FZN 1 i to dzięki Waszym radom. Mam nadzieje że się spisze:)

Dziękuję wszystkim za pomoc:)  

Edited by logitech