Skocz do zawartości

Łagodne rybki dla krewetek RC 80x40x40


włóczykij
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Po restarcie planuję zmienić obsadę. Po oddania części ryb zostaną mi tylko krewetki RC i zbrojnik niebieski. Planuję jeszcze dokupić kiryski panda (mam piach z obi).

 Ogólnie bardzo lubię moje krewetki i szukam obsady trochę pod nie. Miałem kiedyś Gupiki i neony inesa ale teraz chciałbym coś małego, spokojnego i niewymagającego.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce już gupików. 

 

A coś w stylu rozbory klinowe , rozbora galaxy to nie wielkie rybki ?

Endlerki to nie gupiki. Razbory klinowe i Danio margaritatus to już wedle własnego uznania bierz. Jak chcesz ryby, które zostawiają krewetki w spokoju, to podałem Ci przykład wyżej - otoski, względnie inne zbrojnikowate. Cała reszta będzie polować na młode skorupiaki. Co sprowadza nas do...

 

 Dzięki za bezwartościowy post.Już wiem skąd masz ich ponad 2000.

Post jak najbardziej na temat, zaś odzywki w takich klimatach skutecznie zniechęcą do pomocy ludzi, którzy mogliby Ci coś doradzić. Bo po co, skoro skończy się wycieczkami osobistymi. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Endlerki to nie gupiki. Razbory klinowe i Danio margaritatus to już wedle własnego uznania bierz. Jak chcesz ryby, które zostawiają krewetki w spokoju, to podałem Ci przykład wyżej - otoski, względnie inne zbrojnikowate. Cała reszta będzie polować na młode skorupiaki. Co sprowadza nas do...

 

Post jak najbardziej na temat, zaś odzywki w takich klimatach skutecznie zniechęcą do pomocy ludzi, którzy mogliby Ci coś doradzić. Bo po co, skoro skończy się wycieczkami osobistymi. :)

 

Posta na temat ? A co krewetki żyją naturalnie tylko i wyłączenie w zbiornikach bez innych gatunków, że albo rybki albo krewetki ?

 

Sam miałem krewetki z neonami i gupikami i nie było żadnych problemów. Pewnie jakaś mała krewetka została zjedzona ale to raczej normalne w przyrodzie.

 

Endlerki to nie gupiki ? Źródła podaja:

 

 „Gupik Endlera” (Poecilia wingei )

 "Gupik pawie oczko" (Poecilia reticulata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ogólnie bardzo lubię moje krewetki i szukam obsady trochę pod nie. Miałem kiedyś Gupiki i neony inesa ale teraz chciałbym coś małego, spokojnego i niewymagającego.

Posta na temat ? A co krewetki żyją naturalnie tylko i wyłączenie w zbiornikach bez innych gatunków, że albo rybki albo krewetki ?

 

Sam miałem krewetki z neonami i gupikami i nie było żadnych problemów. Pewnie jakaś mała krewetka została zjedzona ale to raczej normalne w przyrodzie.

 

Mówimy tutaj chyba o krewetkach w Twoim akwarium. W naturze krewetki robią za ogólnodostępną karmówkę i tam potrzebują ubarwienia maskującego - którego praktycznie wszystkie odmiany hodowlane są pozbawione. Pytasz o obsadę pod krewetki - dostajesz odpowiedzi jaką obsadę pod krewetki (wliczając w to sensowną odpowiedź, że najlepiej się trzymają same) -  po czym zaczynasz się ciskać, bo Ci to nie pasuje. Przecież takie zachowanie nic Ci nie pomoże. :)

 

 

Endlerki to nie gupiki ? Źródła podaja:

 

 „Gupik Endlera” (Poecilia wingei )

 "Gupik pawie oczko" (Poecilia reticulata

 

Prawidłowa nazwa to żyworódka Endlera. Podobnie jak "gekon lamparci", nazwa "gupik Endlera" funkcjonuje raczej jako utarty przez lata żargon, który wszyscy wciąż powtarzają, bo tak łatwiej. Gdyby znów chcieć wszystkie gatunki z rodzaju Poecilia nazywać gupikami, mielibyśmy "gupiki żaglopłetwe", "gupiki ostropyskie" itp. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może najpierw kolega niech poda i parametry wody a potem będziemy dobierać obsadę. ;-)

Wymiary są podane w tytule tematu -> 80x40x40 co daje 128l.

 

Ogólnie w pełni się zgadzam z tym, co napisał locdog. Panuje taka zasada - co się zmieści do pyska to zniknie. Akwarium z samymi krewetkami (tak, nawet takiej wielkości) też może wyglądać świetnie. Krewetki nie stresowane przez ryby nie będą się chowały pod elementami dekoracji, roślinach, itp. - obserwacja niczym ani nikim nieskrępowanych krewetek naprawdę daje dużo frajdy.

 

EDIT - BM - racja ;)

Edytowane przez Miniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Słyszałam od znajomych, że galaxy są w porządku z RC i potrafią chapsnąć małą krewetkę tylko jeśli przepłynie im przed nosem, ale nie wiem ile w tym prawdy, bo nigdy nie miałam tego połączenia.

 

Miałem taki układ przez 3 miesiące w mniejszym akwarium i było prawie ok.

Prawie bo z jakiś powodów krewetek ubywało ale nigdy nie byłem tego światkiem - może coś innego miało na to wpływ.

Ostatecznie przełożyłem te Daniio do osobnego akwarium a w 54l zostały tylko krewetki.

Wbrew temu co myślałem zrobiło się bardzo ładnie:) Krewetki pływały sobie swobodnie, mnożyły się i nie było chwili by powstała większa dziura pozbawiona krewetki.

Gdy się ładnie poprowadzi to same krewetki wystarczą.

 

Z Gupikami (co prawda tylko pawie oczko) to nie przejdzie. Młode zjedzą bez problemów a większe zamęczą i też zjedzą - tego akurat byłem światkiem.

 

Serio, jeżeli chcesz ładnie wyeksponowane i wesołe krewetki to nie dodawaj im nic więcej.

Gdy muszą się chować to mija się z celem. Obecnie moje 54L robi za krewetkarium i jest lepiej niż gdy były tam swojego czasu Neonki czy Hongsloi.

Jedyne co mi nie ruszało skorupiaków to Badisy - miałem, ale one są raczej mało ruchliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tylko spotkają maluchy, które zmieszczą im się do pyska, to zjedzą jak każdy inny pokarm. No i dochodzi fakt, że większości kirysków lepiej zapewnić miękką, kwaśną wodę - zależnie co masz w akwarium może się pojawić potrzeba pomieszania trochę w parametrach, czego krewetki nie lubią. Najbezpieczniejsze to kiryski karłowate - pigmeje, sierpoplame itp, ale wtedy nie licz na niską cenę, czy łatwą dostępność do stadka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...