Jump to content

Potrzebne ciągłe napowietrzanie?

Recommended Posts

Witam! Czy w moim akwarium (specyfikacja w opisie) jest potrzebne napowietrzanie 24/7? Gdzieś na tym forum wyczytałem, ze za duża ilość tlenu szkodzi roślinkom. Niestety nie wiem jak się nazywają moje roślinki, ale jest ich około 20 i są całkiem duże

u mnie wszystkie maszyny (filtr grzalka i napowietrzacz)chodza 24 na dobe 7 dni w tygodniu i moje rosliny tez maja sie dobrze.ale np.moj znajomy wylacza tlen na noc i ryby mu zyja nic im sie nie dzieje tak samo jak i roslina.ale tak jak przedmowca uwazam ze przy takim wielkim zbiorniku lepiej niech napowietrzacz dziala non stop.pozdro

Ciągłe napowietrzanie akwarium jest potrzebne do tego, żeby stało sie one dojrzałe.

Grzałka i filtr powinny chodzić cały czas, dzięki temu moga sie rozwinąć dobre bakterie nitryfikacyjne.

Są one wrazliwe na brak tlenu w akwa, a ich obeznosć pomoże w stabilizacji zbiornika np nie będzie aż tyle glonów.

• 2 weeks later...

hej

jak masz dużo roślin oraz światło (odpowiednie ) to nie musisz napowietrzać cały czas to możesz sprawdzić są zestawy w sklepach sprawdzasz w dzień jakie są odczyty o i rano zanim włączysz światło jaka jest różnica i czy to wystarczy

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...