Jump to content

[450]Ameryka Środkowa

cob_ra
 Share

Recommended Posts

Po 1,5r roślinniak zlikwidowany. W jego miejsce wpadły graty ze 160l z dodatkowymi korzeniami, które jeszcze się gotują i moczą aby było w czym wybierać.

Wymiary: 

-Zbiornik 450L : (150x50x60) 

Oświetlenie: 

-2x80w Grolux

Ogrzewanie: 

-Grzałka 200W 

Filtracja: 

-jbl

-unimax 250

Podłoże: 

-piasek kwarcowy 

Ozdoby: 

-kilka korzeni olszowych ze stawu mazurskiego,

-liście dębu

-szyszki i liści olchy 

-troszę drewna

Flora: 

-microsorium windelov

-microsorium narrow

Fauna: 

-cekamy

Parametry: 

pH- 6

kH- 0 

gH- 0 

u2724_1442083199_thumb.jpg

u2724_1442083291_thumb.jpg

u2724_1442083358_thumb.jpg

u2724_1442083419_thumb.jpg

Edited by cob_ra
  • Like 1

Fajnie byłoby wykorzystać drobnoustki wf, które pozostały po 160l. Jednak obawiam się, czy jakbym dał ziemiojady to nie stałyby się pokarmem. Na dnie jakieś denne też wypadałoby puścić, tylko czy na taki litraż taka obsada nie będzie za gęsta?

• 10 months later...

Jedno z ładniejszych ciemnych wód jakie widziałem, bardzo klimatyczne, naturalne. Jak dla mnie idealny stopień naświetlenia - jest ciemno ale wszystko widać. Ustawienie korzeni na środku tworzy fajną, ciemną głębię, no i ten nieład na dnie. Genialny zbiornik :D 

Obsada obecna, to tak naprawdę para Eliot i para zbrojników. 

Czyli nędzna. Jak wcześniej pisałem braki czasu na szukanie fajnych obsad. Fajnie byłoby ławice dać, ale czy warto. Pielęgnice naprawdę fajnie zbiornik wypełniają. 

Zdjęcie w wolnej chwili cyknę całości. 

Edited by cob_ra

Już na fotkach z września zeszłego roku akwa prezentowało się całkiem klimatycznie. Przydałaby się faktycznie fotka całości, bo po tych zdjęciach z ikrą i maluszkami można tylko domniemywać jak się całość prezentuje.

• 1 year later...

Dawno tu nie zaglądałem, baniak nie żyje już od trochę ponad roku. Musiałem się skupić na nowym domu, wykończeniówce i przeprowadzce. W międzyczasie pojawiła się kolejna osoba w rodzinie. 

Ale w tym roku stanie nowy zbiornik 720 może ciut mniejszy, stelaż już się spawa. Po wakacjach planuje wystartować. Jest czas na myślenie. Z żoną chcielibyśm wrócić do roślinniaka, ale koszta utrzymania przy tej wielkości trochę dobijają. Prawdopodobnie padnie na biotop. 

Edited by cob_ra