Skocz do zawartości

Wypławki. Jak właściwie z nimi zawalczyć?


Breyger
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj podmieniłem 75% wody czyli 150L. Podmieniałem z racji tego że kupiłem sporo nowych roślinek a przy wyższym stanie wody, sadzenie było bardzo trudne. Ale to dobrze. Teraz woda jest klarowna a była żółta. Testów nie kupiłem bo w zoologu akurat się skończyły ;/

Problem w tym że mam sporo wypławek. Jak sobie z nimi poradziliście? Czytam od kilku dni, jakieś artykuły w pdf itp. ale zdania są podzielone. Może jakieś specyfiki? Ponoć działają ale trzeba uważać na krewetki. Ja krewetek nie mam. Pytam bo głupieje w tym temacie już. Za dużo informacji, nie wiem które prawdziwe.

Edytowane przez Breyger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co napiszę to to tylko moja opinia i doświadczenie.

Ja w mniejszym akwarium poradziłem sobie przy pomocy no-planaria. Wybiło mi też ślimaki (tego akurat nie chciałem).

 

Są sposoby kontroli ich populacji jak pułapki z mięsem ale to zabawa.

Jedyną naturalną metodą jaką stosowałem to Bojownik - w 72L zrobił porządek z wypławkami (u znajomej w zbiorniku) no ale to się wiąże z warunkami panującymi w akwarium.

 

Tak jak zazwyczaj nie polecam chemii to jednak w moim przypadku jedyną pewną i skuteczną metodą była no-planaria.

 

Przemyśl sprawę bo nie znam naturalnej metody na wyeliminowanie tego szkodnika poza kontrolą jego populacji. Aczkolwiek Bojownik był metodą "wpuść i zapomnij":)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...