Skocz do zawartości

Krewetkarium dla crystali


khazad92
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów!

Przymierzam się do założenia swojego pierwszego krewetkarium dla crystali później może dojdą inne gatunki ale to sie zobaczy. Na temat krewetek czytam już dłuższy czas i prosiłbym Was o ocenę wybranego sprzętu.Wychodzę z założenia ze nie stać mnie na tanie rzeczy ,które później i tak będę wymieniał, bo np. nie spełnia wymogów krewet, wybrałem następujący sprzęt:

 

Akwarium: Kostka 30x30x35 szlifowane szkło float

Filtracja: Kaskada Fzn-1

Oświetlenie Aquael leddy 6w 6500k

Podłoże: Benibachi Black Soil 5kg- tutaj nie wiem ile tego podłoża kupić. Wg producenta trzeba na takie akwarium 5l podłoża co o tym sądzicie?

Minerały do podłoża: Tutaj nie mam pojęcia. Potrzebne czy nie?

Bakterie: Wezmę je z działającego zbiornika. nie mam dużego ciśnienia na założenie od razu zbiornika więc nowy filtr umieszczę w moim głównym zbiorniku i będzie sobie chodził tak ze dwa tygodnie. No chyba ze jest niezbędne kupienie bakterii to proszę o pomoc.

Rośliny: Same mchy coś wrzucę z mojego działającaego akwarium.

Dekoracje: Kora cynamonu, korzeń.

Akwarium będę prowadził na wodzie RO, rich water fulvo i mineralizatorze( znowu nie wiem jaki wybrać bo chciałbym jak najtańszy ale bez szkody dla moich podopiecznych). Myślałem o mineralizatorze ze sklepu krewetkarium.com. Co o tym sądzicie?

 

 

Prosiłbym o opinie na temat sprzętu, jestem otwarty na propozycje czy coś zmienić/dokupić/usunąć.

 

Dziękuję z góry za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wymiary kostki na start są OK - z czasem najdzie Cię ochota na więcej, gwarantuję.

2. Kaskada również OK.

3. Według mnie producent ciut przesadza. 5l to strasznie dużo - w podobnej wielkości akwarium ślepo się zastosowałem w zalecenia i po zalaniu dopiero zorientowałem się jak dużo tego jest :P

4. Ja pod podłoże użyłem mosura bt9 i mosura old sea mud powder, a do wody salty shrimp mineral gh+ i skałka benibachi (bardziej jako test).

5. Dodatkowo możesz się wyposażyć w ketapang i guavę.

W ten sposób prowadzone akwarium m.in. dla crystalek znajdziesz w moim podpisie. Musisz się uzbroić w cierpliwość - nic na szybko, bo będzie przykro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WitoldM - tylko, że benibachi to jest podłoże aktywne, które (przynajmniej w teorii) ma pomóc utrzymać parametry wody - nie ma wspomagać wzrostu roślin. Producent w zalecanej ilości podłoża nie ma na myśli dobra roślin tylko krewet. Bakterie czy minerały do podłoża (przynajmniej te, które wymieniłem) również nie mają nic wspólnego z roślinami ;)

Edytowane przez Miniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady @Miniu i @WitoldM :). Po zastanowieniu się kupię 3kg podłoża jakby mnie kiedyś natchęło na jakąś roślinkę. Minerały skopiuję od Minia, bo nie chcę kombinować.

 

E: Kurcze w sklepie kótrym zamawiam nie mają kilówki tylko same 2kg.  Wystarczy czy brać 2x2kg?

Edytowane przez khazad92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WitoldM - tylko, że benibachi to jest podłoże aktywne, które (przynajmniej w teorii) ma pomóc utrzymać parametry wody - nie ma wspomagać wzrostu roślin. Producent w zalecanej ilości podłoża nie ma na myśli dobra roślin tylko krewet. Bakterie czy minerały do podłoża (przynajmniej te, które wymieniłem) również nie mają nic wspólnego z roślinami ;)

A widzisz, nie wiedziałem. Dzięki :) 

 

2x2kg kosztuje praktycznie tyle samo co 5kg. 2kg to w przybliżeniu 2.5L, wg. mnie to trochę mało ale wlej sobie tyle wody do akwarium i będziesz mniej więcej wiedział czy ten worek Ci wystarczy czy nie. Patrząc na zdjęcia zbiornika Minia, moim zdaniem jest ok. A jak Ty chcesz tak będziesz miał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...