Jump to content

Zmiana obsady 112l


karwos00
 Share

Recommended Posts

Witam 

 

Jestem w trakcie zmiany obsady. 

Woda : Miękka 

PH: lekko kwaśna

Podłoże: Manado+ bardzo drobny biały pisek (20%)

Flora: Chery leaf 99%

Inne: 2 korzenie

Filtr HW - ceramka, lawa, ceramika + wata na górze. 

CO2, Nawożenie - żelazo potas, woda RO + mienralizator lub trochę kranówki. 

 

Testów dawno nie robiłęm

Podmiany co tydzień 20-25-30 litrów (jak się wleje :)

 

Mam:

Piskorki - 8szt

Małe Kiryski - 11szt

Danio pręgowane - 10 szt

Ramirezki - 3szt

Razbory - 4

Neonki - 3 

 

 

Podpowiedzcie co z tym zrobić. Na pewno neonki OUT. Czy przy pozbyciu się razbor i neonów można dołożyć danio? A może 10 razbor + 10 danio ? 

 

Dzięki za sugestie. 

 

PS. Akwarium dojrzałe od dawna. Glony - takie jakiś piękny dywanik na korzeniu - jak dla mnie ładnie to wygląda - chyba krasnorosty (tylko na korzeniach = gdzieniegdzie się tak znajdzie. )

Link to comment
Share on other sites

To już ja nie wiem skąd brać info - kilka stron i wszędzie dla danio 24-26 podane. Poza tym 20 st nie ma możliwości żeby było w domu - w domu mam ponad 22st więc woda w baniaku jest zawsze 23 - dodatkowo grzeje się od oświetlenia. 

Link to comment
Share on other sites

Tu się zgodzę - jednak nawet jakbym chciał mieć same Danio to mogę im zagwarantować min 23. Aktualnie 24. Grzałka ustawiona na 20. W mieszkaniu nie ma przecież możliwość żeby oświetlone akwarium miało temp 20st gdy w pokoju jest 22. 

Link to comment
Share on other sites

Da się. :P Po pierwsze zwiekszyć ruch tafli wody, po drugie dobrać mniej grzejące oświetlenie. W mojej 112 nawet podczas upałów zwykle miałem temperaturę wody 1-2 stopnie niższą, niż otoczenia, ale z drugiej strony to był low-tech z chwastami lubiącymi cień, więc też nie świeciłem długo.

Link to comment
Share on other sites

W sumie HW jużtrochę przypchany ale wodę przewala. Pokrywa standard - ale i tak teraz ciągle stoi pod kątem 45 st - inaczej miałbym 27 w wodzie. Przy upałach wsadzałem zamarznięte butelki żeby poniżej 28 spadało. Na pewno niedługo będzie w wodzie coś około 22 - a to już chyba dla danio będzie ok. Kwestia tylko ilości (jak będzie trzeba to i ramirezki odejdą. Ale jakie ilości innych? 

Dennych to już starczy na pewno. Ale jakie ławice. 

Edited by karwos00
Link to comment
Share on other sites

Osobiście w tym litrażu bym nie szalał i zwiększył ilość danio do ~20, piskorków zostawił, ile jest a reszcie znalazł nowy dom. Na dnie 2 gatunki kopaczy, w tym mocno syfiące kiryski to trochę za dużo jak na mój gust (tutaj uczulam, że piszę co bym z taką obsadą zrobił u siebie, traktować z przymrużeniem oka i dowolnie dostosować). Danio pływają w większości partii akwarium, więc i zbiornik wydawałby się zapełniony, a ryby miałyby komfort życia w małej namiastce ławicy.

Link to comment
Share on other sites

Piskorki to praktycznie nie widoczne ryby - mają grotę w której siedzą i się gnieżdżą - w nocy trochę sobie popływają. Kiryski w dzień szaleją - a to że syfią to mi nie przeszkadza :) Jeszcze dzisiaj miałem 2 wielkie zbrojniki (znajomy przekazałmi bo pękł mu baniak) - te to dopiero syf robiły i przekopywały - 2x 15cm - dzisiaj je w końcu oddałem do sklepu - może ktoś zapewni im większy baniak (jak je miałem nie miałem danio ani kirysów). Myślałem tak finalnie żeby było:

20 danio

3 (2) ramirezki

11 kirysów

8 piskorków

Otoski - chociaż tych to w zasadzie nie wiem ile mam - 2 lata temu było 4, przy restarcie teżchyba 4 ale ogólnie nie widzę ich częściej niż raz w tygodniu. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...