Skocz do zawartości

Zmiana obsady 112l


karwos00
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

 

Jestem w trakcie zmiany obsady. 

Woda : Miękka 

PH: lekko kwaśna

Podłoże: Manado+ bardzo drobny biały pisek (20%)

Flora: Chery leaf 99%

Inne: 2 korzenie

Filtr HW - ceramka, lawa, ceramika + wata na górze. 

CO2, Nawożenie - żelazo potas, woda RO + mienralizator lub trochę kranówki. 

 

Testów dawno nie robiłęm

Podmiany co tydzień 20-25-30 litrów (jak się wleje :)

 

Mam:

Piskorki - 8szt

Małe Kiryski - 11szt

Danio pręgowane - 10 szt

Ramirezki - 3szt

Razbory - 4

Neonki - 3 

 

 

Podpowiedzcie co z tym zrobić. Na pewno neonki OUT. Czy przy pozbyciu się razbor i neonów można dołożyć danio? A może 10 razbor + 10 danio ? 

 

Dzięki za sugestie. 

 

PS. Akwarium dojrzałe od dawna. Glony - takie jakiś piękny dywanik na korzeniu - jak dla mnie ładnie to wygląda - chyba krasnorosty (tylko na korzeniach = gdzieniegdzie się tak znajdzie. )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się. :P Po pierwsze zwiekszyć ruch tafli wody, po drugie dobrać mniej grzejące oświetlenie. W mojej 112 nawet podczas upałów zwykle miałem temperaturę wody 1-2 stopnie niższą, niż otoczenia, ale z drugiej strony to był low-tech z chwastami lubiącymi cień, więc też nie świeciłem długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie HW jużtrochę przypchany ale wodę przewala. Pokrywa standard - ale i tak teraz ciągle stoi pod kątem 45 st - inaczej miałbym 27 w wodzie. Przy upałach wsadzałem zamarznięte butelki żeby poniżej 28 spadało. Na pewno niedługo będzie w wodzie coś około 22 - a to już chyba dla danio będzie ok. Kwestia tylko ilości (jak będzie trzeba to i ramirezki odejdą. Ale jakie ilości innych? 

Dennych to już starczy na pewno. Ale jakie ławice. 

Edytowane przez karwos00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście w tym litrażu bym nie szalał i zwiększył ilość danio do ~20, piskorków zostawił, ile jest a reszcie znalazł nowy dom. Na dnie 2 gatunki kopaczy, w tym mocno syfiące kiryski to trochę za dużo jak na mój gust (tutaj uczulam, że piszę co bym z taką obsadą zrobił u siebie, traktować z przymrużeniem oka i dowolnie dostosować). Danio pływają w większości partii akwarium, więc i zbiornik wydawałby się zapełniony, a ryby miałyby komfort życia w małej namiastce ławicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piskorki to praktycznie nie widoczne ryby - mają grotę w której siedzą i się gnieżdżą - w nocy trochę sobie popływają. Kiryski w dzień szaleją - a to że syfią to mi nie przeszkadza :) Jeszcze dzisiaj miałem 2 wielkie zbrojniki (znajomy przekazałmi bo pękł mu baniak) - te to dopiero syf robiły i przekopywały - 2x 15cm - dzisiaj je w końcu oddałem do sklepu - może ktoś zapewni im większy baniak (jak je miałem nie miałem danio ani kirysów). Myślałem tak finalnie żeby było:

20 danio

3 (2) ramirezki

11 kirysów

8 piskorków

Otoski - chociaż tych to w zasadzie nie wiem ile mam - 2 lata temu było 4, przy restarcie teżchyba 4 ale ogólnie nie widzę ich częściej niż raz w tygodniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...