Skocz do zawartości

[112l] Żółtaczek indyjski vs bojownik wspaniały


Szokoloko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bojowniki lubią wodę miękką i kwaśną, Galaxy wodę o średniej twardości pH lekko zasadowe, Żółtaczki wodę twardą o pH zbliżonym do neutralnego. Poza tym bojowniki lubią wodę ciepłą(minimalnie około 26 stopni) co dla Galaxy jest już górną granicą. Poza tym, Żółtaczek może podjadać co bardziej delikatne rośliny. Żółtaczki trochę syfią, a Galaxy nie lubi azotanów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałam, że żółtaczkom niektórzy solą wodę. Myśle, że jednak to się mija z celem przy rybach które urodziły się w akwarium. Martwie się jednak czy ryby nie bedą wchodzić w dorgę sobie.

W tym momencie nie widzę sensu dalszej dyskusji, powodzenia w zakładaniu akwarium. :) Nasze postrzeganie pojęcia zapewnienia rybie odpowiednich warunków jest drastycznie różne i nic tu po mnie.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym momencie nie widzę sensu dalszej dyskusji, powodzenia w zakładaniu akwarium. :) Nasze postrzeganie pojęcia zapewnienia rybie odpowiednich warunków jest drastycznie różne i nic tu po mnie.

http://rybyakwariowe.eu/ryba-akwariowa/zoltaczek-indyjski/

Na tej stronie napisane jest : Mogą żyć w wodzie słodkiej jak i słonej. . Woda słona przydaje się dla ikry, ja nie nastawiam się jednak na masową hodowle tych ryb.

Jak te ryby się nie zgadzają, to może ktoś mi jeszcze inną obsade doradzi. Podobają mi się jeszczę tęczanki neonowe ( wiem trochę inny biotop i wogóle). Jakie inne rybki mogłabym mieć w 112l z tak szescioma tęczankami. Wolałabym żeby w obsadzie też byli jacyś ''czyściciele'' .

Edytowane przez Szokoloko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też mówię, że nasze postrzeganie się różni i nie mam powodu dalej prowadzić dyskusję. Ciebie interesuje, czy mogą żyć (co można przełożyć na przypadek w drugą stronę - trzymanie ryb wód miękkich w wodzie twardej bo przecież przeżyją) a mnie interesuje, czy organizm ryby będzie miał warunki do funkcjonowania względnie zbliżone do naturalnych. Ja będę mówił "a" cytując węższy zakres parametrów z natury, a Ty będziesz mówić "b" cytując strony jak w/w. Nie mam na to ani czasu, ani chęci. ;)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też mówię, że nasze postrzeganie się różni i nie mam powodu dalej prowadzić dyskusję. Ciebie interesuje, czy mogą żyć (co można przełożyć na przypadek w drugą stronę - trzymanie ryb wód miękkich w wodzie twardej bo przecież przeżyją) a mnie interesuje, czy organizm ryby będzie miał warunki do funkcjonowania względnie zbliżone do naturalnych. Ja będę mówił "a" cytując węższy zakres parametrów z natury, a Ty będziesz mówić "b" cytując strony jak w/w. Nie mam na to ani czasu, ani chęci. ;)

Dobrze wyżej jeszcze zadałam pytanie. Może z tęczankami może być któraś z pielęgnic amerykańskich plus coś na dno? Albo może ogólne akwarium zrobić z bojownikem samcem i tęczankami. Czy takie połączenie nie pasuje?

Edytowane przez Szokoloko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz to już nie rozumiem, Tęczanki chcesz hodować razem z Żółtaczkiem ? 

Przepraszam za zmiane, ale jednak mi się głupio zrobiło ponieważ chce zrobić jak najlepsze akwarium dla rybek. Zrezygnowałam z żółtaczka po tym co napisał Dhuz.

Teraz rozważam dwie opcje:

1.Tęczanki ( może z 6 sztuk), bojownik samiec, coś na dno tylko nie wiem co by pasowało może krewetki.

2. Tęczanki ( tak jak wyżej), pielęgniczka amerykańska (nie wiem jaka by pasowała), coś z czyścicieli otoski bądz kiryski.

Prawde mówiąc wolałabym tą pierwszą opcje, ale nie wiem czy wogóle takie rybki razem wchodzą w grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pielęgniczki odpadają, bo tęczanki lubią lekko twardą wodę. Z bojownikiem (i ogólnie rybami labiryntowymi) może być ten problem, że wolą trochę cieplejszą wodę, niż tęczanki - 24-26 stopni dajace tęczankom strefę komfortu to dla bojownika woda chłodna, zaś 27-28 bedąca ulubioną bojowników jest dla tęczanek w górnej granicy tolerowanego przedziału. IMO zostaw same tęczanki, bo to ryby dość aktywne i powinny się dostatecznie ładnie prezentować i przykuwać uwagę. A i łatwiej im będzie dogodzić, bo można się skupić na jednym gatunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10-12 sztuk tęczanek będzie ok. Do usuwania glonów z szyb kupujesz skrobaka za kilka złotych lub wyczesany czyścik magnetyczny. Ryby nie sprzątają, ryby jedzą pokarm i produkują odchody - nie wielki ich odsetek, jak np. Otoski, może żywić się glonami, ale one też muszą być dokarmiane. Tęczanki mogą Ci zżerać krewetki, chyba, że użyjesz czegoś kalibru Amano. Prędzej, czy później, w akwarium pojawią Ci się ślimaki, które może oprócz świderków są pożytecznymi mieszkańcami akwarium, gdyż usuwają pozostałości pokarmu, gnijące liście roślin i pozwalają ocenić, czy w zbiorniku panuje równowaga. Mówię oprócz świderków, bo te mnożą się niekontrolowanie bodajże nawet przy niedoborze żarcia.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One się po prostu rozmnażają ciągle, samica co jakiś czas wypuszcza kolejnego młodego ślimaczka. Wg. mnie Rozdętki są dużo bardziej problematyczne, świdry to pożyteczne ślimaczki bo przekopują podłoże. A jak się ich zaczyna robić za dużo, można dodać do nich Helenę i ona sobie poradzi z co największymi osobnikami do tego stopnia, że ich praktycznie w akwarium nie uświadczysz (młode świdry siedzą cały czas w podłożu). Dodatkowo świdry przy kiepskich parametrach wody wyłażą na szybę. Miałem tak kiedyś jak lekko przegiąłem z gazem, wszystkie świdry powyłaziły nad wodę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...